اجرای طرح درخت‌کاری حرم تا حرم ‌از نجف تا کربلاعقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در حاشیه افتتاحیه گردهمایی مسئولان حوزه‌های نمایندگی ولی‌فقیه در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش رسانه در پیشبرد اهداف نظام‌های حاکم در جهان اظهار داشت: امروز رسانه در حقیقت عامل اقتدار حکومت‌ها است.

وی با اشاره به لزوم رسانه‌ای شدن اجتماع نمایندگان ولی‌فقیه سازمان جهاد کشاورزی سراسر کشور در قم افزود: با حضور رسانه در میدان خبررسانی، نقد و تحلیل می‌توانیم برنامه‌های خود را بهتر اجرا کرده و شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اجرای طرح‌های فرهنگی در سازمان جهاد کشاورزی تصریح کرد: مقام معظم رهبری برای هر طرح اقتصادی یک پیوست فرهنگی را لازم دانسته و باید به این باور برسیم که شرط موفقیت هر طرحی داشتن پیوست فرهنگی جامع است.

وی همراهی واحد فرهنگی و اجرایی را در سازمان جهاد کشاورزی تشریح کرد و ادامه داد: با یک نگاه جامع می‌توانیم به این نتیجه برسیم که کار فرهنگی در حوزه کشاورزی بسیار جدی بوده و باید طرح‌های فرهنگی یک گام جلوتر از پروژه‌های عمرانی و تولیدی اجرا شود.

تقوی خاطرنشان کرد: طبق آمار بین 12 هزار تا 15 هزار گروه جهادی خودجوش در حال فعالیت در کشور هستند که باید با نظارت سازمان جهاد کشاورزی سامان‌دهی شده تا  با تعامل و ارتباط بیشتر راندمان بهتری داشته باشند.

وی پرهیز از تشکیل یک نهاد دولتی دیگر را مهم‌ترین اصل در طرح سامان‌دهی گروه‌های جهادی خودجوش اعلام کرد و گفت: طرح تهیه‌شده از یک شورای مرکزی تصمیم‌گیرنده تشکیل می‌شود که از  مدیران جهادی اوایل انقلاب نیز برای استفاده از تجربیاتشان دعوت‌ شده است.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تشریح اهداف همایش در حال برگزاری بیان کرد: این همایش سالانه برای ارزیابی برنامه‌های بخش‌های مختلف تشکیل‌ شده و با توجه به نیازهای هر بخش  برنامه‌های فرهنگی جدید تعریف می‌شود تا با تعامل بین استان‌ها پیشبرد اهداف سازمان سرعت یابد.

وی از دیگر اهداف این جلسه را رسیدگی  به بعضی از کارهای  در حاشیه وزارت‌خانه دانست و گفت: تصمیمات لازم برای برنامه‌های فرهنگی مانند اربعین برای باشکوه برگزار شدن این قدرت‌نمایی شیعه نیز در این جلسه انجام می‌شود.

تقوی از اجرای طرح درخت‌کاری حرم تا حرم توسط سازمان جهاد کشاورزی خبر داد و افزود: این طرح از نجف تا کربلا و در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین با اعتباری بالغ‌بر 3 میلیارد تومان از کمک‌های مردمی و کارمندان سازمان اجرا می‌شود.وی از استقبال خیران از کشورهای اروپایی، کانادا، پاکستان و ایران برای ساخت بوستان نیز خبر داد و تصریح کرد: مساحتی برابر 80 کیلومتر توسط وزارت جهاد کشاورزی درخت‌کاری شده و تا قبل از اربعین امسال حدود 2 کیلومتر آن اجرا می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گونه‌های درختی انتخاب‌شده را زیتون و نخل اعلام کرد و ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی تنها مجری این طرح بوده و تمام اعتبارات آن از بخش خصوصی و کمک خیرین تأمین می‌شود و برای بوستان‌سازی اعتباری بالغ‌بر 70 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی افزایش 30درصدی پرداخت زکات در کشور را نتیجه کار فرهنگی در وزارت جهاد کشاورزی دانست و اظهار داشت: زکات جمع‌آوری‌‌شده در سال گذشته 370 میلیارد تومان بوده و برای امسال بیش از 400 میلیارد تومان برنامه‌ریزی‌ شده است.

تقوی ادامه داد: در سه ماه سال جاری 30 درصد افزایش نسبت به پارسال ثبت شده و طبق پیش‌بینی‌ها تا 800 میلیارد تومان قابل‌ افزایش است و نکته قابل‌ توجه در مورد زکات هزینه آن در همان منطقه جمع‌آوری‌‌شده است که بیش از 60 درصد آن به فقرا داده‌ شده و مابقی صرف طرح‌های عمرانی، فرهنگی و خدماتی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code