استان‌های پیشرو در کمک به عتبات کدامند؟عقیق:یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش میزان مشارکت‌های مردمی برای بازسازی اعتاب مقدسه عراق اظهار داشت: سال گذشته با وجود تورم و افزایش هزینه‌ها، به نظر می‌رسید که میزان مشارکت‌های مردمی کمتر از گذشته باشد، اما مردم انقلابی کشورمان با تدبیر گاهی نیز فراتر از برنامه‌های پیش‌بینی شده حرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات سال گذشته با وجود نامناسب بودن فضای اقتصادی پیشرفت قابل توجهی داشت، خاطرنشان کرد: مشارکت برخی از استان‌ها فراتر از حد انتظار بود تا جایی که بعضی از استان را می‌توان استان‌های برتر در جذب مشارکت‌های مردمی دانست.

افضلی با بیان اینکه استان ایلام از نظر مشارکت در تأمین کالاهای مورد نیاز بیشترین مشارکت را نسبت به تعهدات خود داشت، گفت: پس از استان ایلام، استان‌های سیستان‌ و بلوچستان، قم، هرمزگان، بوشهر، تهران، خراسان‌جنوبی و چهارمحال و بختیاری قرار دارند که هر کدام در حوزه‌های مختلف مشارکت خوبی داشته‌اند. به طوری که استان قم در حوزه بانوان و هرمزگان در حوزه عمومی بیشترین مشارکت را در بازسازی عتبات داشته است تا جایی که سال گذشته شاهد رشد ۲ هزار و ۵۴۰ درصدی میزان مشارکت‌ها بودیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته سعی کردیم در برنامه نشان محبت از خیران حرم‌ساز در استان‌های مختلف تقدیر کنیم، خاطرنشان کرد: با مشارکت مردم عزیز و معتقد کشورمان صحن حضرت زهرا (س) در حرم علوی رو به اتمام است و امیدواریم همچنان این حمایت و‌مشارکت‌ها ادامه داشته باشد تا صحن عقیله بنی هاشم (س) در جوار حرم امام حسین (ع) نیز تکمیل شود.

معاون فرهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با بیان اینکه توسعه اعتاب مقدسه عراق توفیقی است که نصیب ایرانیان شده است، گفت: علاقه‌مندان به کمک به بازسازی عتاب می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری *۲۳۳# اقدام کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code