افزایش گیت‌های خروج زائران اربعین در مرزها ‌


عقیق:شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو‌یی با اشاره به فعالیت ستادهای استانی و شهرستانی، اظهار داشت: تمامی کمیته‌ها و ستاد‌ها به منظور برپایی مراسم باشکوه پیاده‌روی اربعین فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تأمین امنیت زائران به عنوان یکی از موضوعات مهم آغاز شده است، افزود: امسال به دلیل رایگان شدن ویزای عراق تعداد زائران بیشتر خواهد شد و ما پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۳ میلیون ایرانی در پیاده‌روی اربعین ۹۸ شرکت کنند.

حیدری از افزایش گیت‌های مستقر در مرزهای خروجی خبر داد و گفت: امسال با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد زائران نیاز به افزایش گیت‌ها نیز داریم که البته این امر باید توسط نیروی انتظامی درخواست داده شود تا در کمیته امنیتی نظامی بررسی و توسط کمیته زیرساخت نیز عملیاتی شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سال گذشته ۲۲۰ گیت در مرزها مستقر بود، خاطرنشان کرد: این تعداد گیت جوابگوی ۲ میلیون زائر سال گذشته بود اما امسال هم‌گام با افزایش تعداد زائران تقویت خواهد شد.

وی درباره تعداد گیت‌های خروجی زائران اربعین امسال گفت: این افزایش باید مطابق با تفاهم‌نامه با عراق صورت گیرد به طوری که باید به سفارت ایران در عراق اعلام کنیم تا متناسب با امکانات، گیت و پرسنل گذرنامه را افزایش دهد چرا که اگر ایران گیت‌های امنیتی را افزایش دهد، ولی عراق با همان امکانات قبلی استقرار یابد، به طور حتم پس از خروج زائران از گیت امنیتی ایران، در گیت‌های عراق ترافیک انسانی و ازدحام ایجاد می‌شود.

به گزارش فارس، امسال زیرساخت‌های لازم در مرزهای شلمچه، چذابه، مهران و خسروی به عنوان مرز اصلی آماده تردد زائران اربعین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code