انتظار در کلام رهبر انقلابعقیق:در کتاب «ما منتظریم؛ خورشید مهدویت در منظومه فکری حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی» که به اهتمام حسن ملایی گردآوری شده، آمده است:

ایجاد روحیه ظلم ستیزی

اولین درس عملی از این موضوع(مهدویت) این است که نابود کردن بنای ظلم در سطح جهان نه فقط ممکن است، بلکه حتمی است این مطلب بسیار مهمی است که نسل های بشری امروز معتقد نباشند که در مقابل ظلم جهانی، نمی شود، کاری کرد.

امروز وقتی ما با نخبگان سیاسی دنیا از ظلم های مراکز قدرت بین المللی و سیستم جهانی ظلم -که امروز به سرکردگی استکبار در همه دنیا وجود دارد –صحبت می کنیم، می بینیم آنها می گویند، بله؛ چیزی که شما می گویید، درست است؛ واقعاً ظلم می کنند، اما کاری نمی شود کرد! یعنی مجموعه بزرگی از نخبگان که سررشته کار دنیا در دست آنهاست، اسیر یاس و ناامیدی اند و این یاس و ناامیدی را به ملت های خود سرریز می کنند و آنها را از اینکه بتوان نقشه ظالمانه و شیطانی امروز دنیا را عوض کرد، مایوس می کنند.

بدیهی است که انسان های مایوس نمی توانند هیچ حرکتی در راه اصلاح انجام دهند. آن چیزی که انسان ها را وادار به کار و حرکت می کند، نور و نیروی امید است. اعتقاد به مهدی موعود(عج) دل ها را سرشار از نور امید می کند.

برای ما که معتقد به آینده حتمی ظهور مهدی موعود علیه السلام هستیم، این یاسی که گریبانگیر بسیاری از نخبگان دنیا است، بی معناست. ما می گوئیم نخیر، می شود نقشه سیاسی دنیا را عوض کرد، می شود با ظلم و مراکز قدرت ظالمانه درگیر شد و در آینده نه فقط این معنا امکانپذیر است بلکه حتمی است.

وقتی ملت معتقد است نقشه ظالمانه و شیطانی امروز در کل عالم قابل تغییر است، آن ملت شجاعت می یابد و احساس می کند دست تقدیر، تسلط ستمگران را برای همیشه به طور مسلم ننوشته است.

امروز دستگاه های تبلیغاتیِ مراکز استکباری دنیا و روشنفکران وابسته به آنها، در سطح عالم اینطور تبلیغ می کنند که هیچ حرکتی در مقابل نظام ظالمانه کنونی ممکن نیست. با فکر انقلاب و آرمان گرایی مبارزه می کنند و می خواهند ملت ها را متقاعد کنند که به همین وضعیت کنونی ظالمانه دنیا بسازند و در مقابل آن هیچ عکس العملی نشان ندهند.

فکر اعتقاد به مهدی عجل الله تعالی فرجه نقطه مقابل این تبلیغات غلط و ظالمانه است.

جوانان و روشنفکران و عموم ملت ما با اعتقاد به ظهور مهدی علیه الصلاه و السلام، این اعتقاد راسخ را در دل خود پرورش می دهند که نظم ظالمانه جهانی، قابل زوال است و ابدی نیست؛ می شود با آن مبارزه و در مقابل آن ایستادگی کرد

منبع:شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code