انتقاد شدید مرکز مدیریت حوزه های علمیه از وضعیت حجابعقیق:متن بیانیه مرکز مدیریت حوزه های علمیه به مناسبت  21 تیرماه، روز عفاف و حجاب به این شرح است:

حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی:

حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خط اسلام و ایمان مردم است ( 21 تیر 1393)

 

هدف اصلى از خلقت انسان «عبوديت» و رسیدن به مقام قرب الی الله است؛ «وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ» (ذاریات/56). زن و مرد در پيشگاه خداوند حکیم از نظر قرب و منزلت يكسانند و اساس سعادت بشر، ايمان به مبانى دین مبین اسلام و عمل به برنامه هاى متعالی آن می باشد؛ «وَ مَنْ يَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحاتِ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَ لا يُظْلَمُونَ نَقِيراً» (نساء/124).

 

حفظ  حجاب و عفت بنابر آیه شریفه «يا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُلْ لِأَزْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلَابِيبِهِن…» (احزاب/59) یکی از دستورات مهم الهی است كه رعایت آن مهم ترین عامل در جلوگیری از انحراف جامعه از مسیر عبودیت و بندگی و شرط بهره مندی جامعه از رحمت واسعه ی الهی می باشد.

 

دشمنان اسلام همواره کوشیده اند با استفاده از ابزارهای مختلف فرهنگی با ارزش های اسلامی مخصوصاً عفت و حجاب به مبارزه بپردازند. امروز مظاهر ناخوشایند بد حجابی و بی بندوباری در جامعه زنگ خطر بزرگی است که پیامدهای شوم بی هویتی زنان و نسخ ارزش های اسلام و انقلاب را اعلام می دارد.  ملت انقلابی و غیور ایران اجازه نخواهند داد که سناریوی ویرانگر فرعونی « استحیاء نساء» و تجربه تلخ  سقوط اندلس اسلامی و جایگزینی اسپانیای صلیبی با ترویج میخوارگی و ابتذال جنسی بار دیگر در ایران اسلامی اجرا گردد که خون صدها شهید برای اقامه این حاکمیت ریخته شده است.

 

از این رو لازم است که دولت، مجلس اسلامی، نهادهای حوزوی و غیرحوزوی، موسسات مردمی و همه¬ی اشخاص متعهد و دلسوز اسلام و انقلاب با عزم جدی و اقدامات حکیمانه و منسجم خود برای رفع و دفع این پدیده شوم، تمام توان فکری و عملی خود را مصروف دارند تا به فضل الهی زمینه رشد و تعالی جامعه در مسیر برپایی حکومت جهانی حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفداء فراهم شود.

 مرکز مدیریت حوزه های علمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code