بازگشایی حرم حضرت زینب با محدودیت سنی زائرانعقیق:درهای حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) پس از حدود سه ماه تعطیلی به روی زائران باز شد.

محدودیت زمانی در بازگشایی حرم‌های سوریه

البته با توجه به مهار نشدن کرونا در دمشق و لزوم رعایت نکات بهداشتی، به دستور وزارت اوقاف سوریه این اماکن مقدس با اعمال محدودیت‌هایی بازگشایی شد.

بر همین اساس، درهای حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) از ساعت ۱۰ تا ۱۳.۳۰ و همچنین از ساعت ۱۷.۳۰ تا ۲۰ با رعایت نکات بهداشتی به روی مشتاقان باز است.

تعداد بازدید : 0

حرم حضرت زینب (س) پس از حدود سه ماه تعطیلی

علاوه بر این، برپایی نمازهای جماعت در حرم‌ها و ورود کودکان زیر ۱۶ سال نیز به حرم‌های مقدس ممنوع است و زائران ضمن رعایت فاصله اجتماعی باید از ماسک نیز استفاده کنند.

شکرگزاری زائران از بازگشایی حرم عمه سادات پس از سه ماه

صبح امروز پس از بازگشایی حرم حضرت زینب (س)، زائران به سمت حرم عمه سادات مشرف شدند و ضمن اقامه نماز زیارت، دست‌های نیاز را به سوی آسمان بلند کرده و برای بازگشایی حرم بانوی دشت کربلا از خداوند منان قدردانی کردند.

همچنین برخی از زائران پس از ورود به شبستان منتهی به ضریح، با بوسه‌ای بر زمین حرم، اشک ‌ریختند و برای رهایی از کرونا دعا کردند.

به گزارش فارس، پس از شیوع کرونا بسیاری از اماکن مقدس تعطیل شد. البته در روزهای اخیر حرم‌های ایران نیز با رعایت نکات بهداشتی بر روی زائران باز شده است، اما در عربستان همچنان ممنوعیت‌ها اعمال می‌شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code