بانک ها به ربا آلوده اندعقیق:آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه های امروز ( 18مردادماه) نماز جمعه تهران با بیان این که مقاومت در مقابل دشمن، تسلیم دشمن نشدن و ایستادن مورد تاکید اسلام است، تصریح کرد: به برکت مقاومت، ایران توانسته در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار بایستد و به پیروزی‌های بزرگی دست یابد که یکی از آنان حفظ انقلاب بود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دشمنان فکر می‌کردند می‌توانند انقلاب را نابود کنند، اما خداوند انقلاب را حفظ کرد. به برکت مقاومت هیمنه آمریکا فروریخت و ایران توانست هواپیما رادارگریز پیچیده آمریکایی را بزند. مقاومت همچنین توانست بازدارندگی در برابر آمریکا و هم‌پیمانانش برای آغاز حمله نظامی ایجاد کند.

وی باتاکید بر این که خارجی‌ها و آن‌هایی که بیرون از ایران هستند، بهتر می‌توانند قدرت ایران را ببیند، اظهار کرد: نخست‌وزیر پاکستان در یک مصاحبه تلویزیونی ضمن اخطار به سران آمریکایی گفت «من به ایران سفر کردم و از نزدیک روحیه شهادت طلبی مردم ایران را دیدم و اگر اشتباهی درباره ایران و یا افزایش تنش و یا حمله به این کشور رخ دهد، باتلاقی برای عاملان این اقدام به وجود خواهد آمد که از آن باتلاق نمی‌توانند خارج شوند. آمریکا نباید ایران را با دیگر کشورهای منطقه مقایسه کند».

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: دنیا بداند که مصداق طاغوت در قرآن در زمان کنونی، هیئت حاکمه آمریکاست. ترامپ از یک سو به دنبال مذاکره با ایران است و از سوی دیگر وزیر خارجه ایران را تحریم می‌کند. اگر قرار شود، مذاکره‌ای انجام گیرد که قطعاً انجام نخواهد گرفت، بالاخره مذاکره‌کننده وزیر خارجه است که او را تحریم می‌کنند. آمریکایی‌ها منطقی جز زورگویی ندارند.

خطیب نماز جمعه تهران در خصوص لغو خودمختاری منطقه کشمیر توسط هند نیز گفت: دولت هند از برخورد با مسلمانان کشمیر جداً خودداری کند، چرا که نه به مصلحت اوست و نه به مصلحت منطقه.

استاد حوزه به مسئله یمن هم اشاره کرد و ادامه داد: عربستان در ماجرای یمن دست و پا می‌زند و تلاش می‌کند خود را نجات بدهد. به برکت مقاومت، مواضع امارات در خصوص یمن چرخش پیدا کرد. هیئتی از امارات عازم ایران شد و با هیئت مرزبانی ایران دیدار کرد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: مسئولان اعم از اجرایی یا تقنینی، گزارش عملکرد خود را در سال رونق تولید بعد از گذشت پنج و نیم ماه از آغاز سال ارائه کنند.

وی تصریح کرد: اگر تولید رونق پیدا کند، نقدینگی وارد تولید می‌شود و وضع داخلی خوب می‌شود. اگر مسئولان به تولید رسیدگی نکنند، پول‌ها وارد بانک‌ها می‌شود. اگر مردم از تولید خسته بشوند، پول‌ها سرازیر بانک‌ها می‌شود و سودی در قبال آن دریافت می‌کنند که رباست. ربا جنگ با خداست.

خطیب نماز جمعه تهران در خطبه های اول نماز نیز همگان را به تقوای الهی، رهنمود کرد و گفت: تنها راه نجات از دام‌های شیطان و از خطرات اغوای شیطان یاد خداوند است و این یاد خدا به برکت تقوا در انسان ثابت و جایگزین می‌شود و به محض اینکه انسان با اغوا و وسوسه‌ای از ناحیه شیطان مواجه شود، با یاد خدا شیطان دور می شود.

وی با اشاره به ایام دهه نخست ماه ذی الحجه که ایام فجر است، ادامه داد: خداوند در سوره مبارکه فجر به این ده شب قسم می‎خورد شب‌های پربرکتی است و خدا کند توانسته باشیم از این ساعات و شب و روزها بهره کافی را برده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code