برای ماه رمضان آماده شویم


عقیق:آیت الله سیدابوالفضل طباطبایی، نماینده ولی‌فقیه در سوریه در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، گفت: ما باید برای ماه رمضان خود را آماده کرده تا بتوانیم بیشترین استفاده را از برکات این ماه عزیز کسب کنیم.

وی ادامه داد: گناهان و بدی‌ها به روح انسان آسیب می‌زنند و آن را مجروح می‌کنند، لذا باید با داروی استغفار مرهمی بر این جراحت‌های روح انسان گذارد.

آیت الله طباطبایی با ذکر چند روایت در فضیلت استغفار کردن و طلب توبه از خداوند، تاکید کرد: در این روزهای آخر ماه شعبان بسیار سفارش شده است به استغفار کردن و در دعای آخر این ماه می‌خوانیم: ای خدا اگر ما را تا این روز ماه شعبان نیامرزدی، پس در این چند روز باقی مانده از ما درگذر.

نماینده ولی فقیه در سوریه با یادآوری سالگرد جنایت کشتار حی الراشدین شهر حلب به دست داعش و گرامیداشت بیش از ۱۰۰ شهید مردم مقاوم فوعه و کفریا، اظهار داشت: این جنایت هولناک دشمنان، که زنان و کودکان بی‌گناه را کشتند و هنوز   از سرنوشت تعدادی از کودکان کشته شده تا امروز خبری دردسترس نیست، قلب انسان را به درد می‌آورد و امیدواریم شهدای ما سر سفره با کرامت حضرت زینب (س) مهمان باشند.

آیت الله طباطبایی تاکید کرد: پوچی شعارهای حقوق بشر آمریکایی‌ها با سکوت خجالت آورشان در مقابل این جنایت که علیه کودکان و زنان بی‌گناه رخ داد، بر همگان عیان شده است.

نماینده ولی فقیه در سوریه در پایان سخنان خود ضمن همدردی با خانواده‌های شهدای این جنایت از خدای متعال برای آنان طلب صبر کرد.

 

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code