برخی معابر تهران به نام اساتید قرآن نامگذاری می‌شود


عقیق:سیدحسین موسوی‌بلده رئیس اجرایی شورای عالی قرآن شهرداری تهران از موافقت نامگذاری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برای نامگذاری اساتید مرحوم قرآنی کشورمان در معابر تهران خبر داد.

وی در این باره گفت: چند ماه پیش از سمت شورای عالی قرآن شهرداری تهران نامه‌ای را به منظور تغییر نام برخی از معابر شهر تهران به نام اساتید بزرگ قرآن کشورمان به شورای شهر تهران ارسال کردم و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران هم موافقت کرد. تأیید این کار برای سیر مراحل اداری و کارشناسی‌ که بخش از آن نیز نیاز به استعلامات و نظرات شهردارن مناطق را هم به همراه دارد، در دستور کار قرار گرفته است.

موسوی‌بلده گفت زمانی که استعلامات و نظرات کارشناسی صورت گرفت، تصمیم نهایی در صحن علنی شورای شهر تهران گرفته می‌شود. اسامی مرحوم ابراهیم پورفرزیب (مولایی) مشهور به اکبرالقراء؛ مرحوم محمدتقی مروت، معروف به استادالاساتید؛ حسین صبحدل، معروف به مؤذن انقلاب؛ مرحوم ابوالشهید علی اربابی، مرحوم محمد غفاری و مرحوم سرهنگ حسن بیگلری پیشنهاد شده و موافقت‌های اولیه صورت گرفته است. قرار هم شده تا پس از تأیید نهایی شورا، حتی‌الامکان معابر و میادین نزدیک منازل این اساتید به نامشان نامگذاری شود.

 

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code