برقراری سفر زمینی به عتبات تا ۲ هفته دیگرعقیق:محمد آزاد، سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به توقف موقت سفر به عتبات در روزهای گذشته اظهار داشت: یا توجه به اهمیت مسائل بهداشتی سفر به عتبات از جمعه متوقف شد و سفر زمینی و هوایی به عراق انجام نشد.

وی با بیان اینکه مسؤولان ایران و عراق برای برقراری سفر به عتبات در دو روز گذشته جلساتی برگزار کردند، افزود: در این جلسات مقرر شد که سفر زمینی به عتبات دو هفته متوقف شود که البته در صورت موافقت دو کشور به ویژه مذاکرات وزرای بهداشت ایران و عراق ممکن است این مدت کاهش یابد. 

سرپرست معاونت عتبات سازمان حج‌و زیارت با اشاره به سفرهای هوایی به عتبات نیز خاطرنشان کرد: وضعیت سفر هوایی به عتبات نیز قرار است تا ۴۸ ساعت آینده بررسی و‌ نهایی شود.

آزاد با بیان اینکه هم‌اکنون زائران ایرانی در عراق حضور دارند، گفت: زائران مشکلی در زمینه بازگشت به کشور ندارند و بر اساس زمان‌بندی به ایران باز می‌گردند و مسؤولان بهداشتی کشور نیز در مرزها حضور داشته و وضعیت سلامتی آن‌ها را بررسی می‌کنند.

به گزارش فارس، سفر به عتبات از جمعه متوقف شد و مسؤولان در مذاکراتی درصدد برقراری این سفرها به ویژه برای ایام نوروز هستند، چرا که بیش از ۳۰ هزار نفر برای سفرهای نوروزی به عتبات نام‌نویسی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code