برقراری سفر زمینی به عتبات در انتظار موافقت شورای عالی امنیت ملیعقیق:در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز به ریاست حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد، ضمن بررسی و تبادل نظر در خصوص مباحث اجرایی حج ۹۹ اعلام شد کارگروه مسائل پزشکی حج برای پیگیری اقدامات لازم در این حوزه فعال شده است.

 مسؤولان عراقی برای از سرگیری اعزام زمینی به عتبات آمادگی دارند

در این جلسه آسیب شناسی کارگروه‌ مسکن درخصوص حج ۹۸ و اقدامات کارگروه حمل و نقل هوایی و فرودگاه‌ها و استراحتگاه بین راهی جده، مکه بررسی و تصریح شد: هیأت مسکن برای اجاره هتل‌های حج ۹۹ درحال آماده سازی مقدمات است و با دریافت روادید به عربستان اعزام خواهد شد.

در این جلسه علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به استمرار پروازهای هوایی زائران ایرانی به عتبات عالیات، تصریح کرد: مسؤولان عراقی برای از سرگیری اعزام زمینی زائران ایرانی به عتبات آمادگی دارند و ما در انتظار اعلام نظر شورای عالی امنیت ملی هستیم.

در آغاز این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به حضور بسیار گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: مردم ایران اسلامی همچون گذشته در این مراسم باشکوه حماسه‌ای دیگر خلق کردند و حضور انقلابی آنان، نشانه وفاداری مردم به نظام و انقلاب اسلامی است.

 سپاه در ۴۰ سال گذشته جانفشانی‌های زیادی داشته و دارد

وی با ابراز تأسف از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اکراین اظهار داشت: این حادثه همه ما را داغدار و مصیبت‌زده کرد، اما یک خطای انسانی که بعید نیست بر اثر دستکاری دشمن به وقوع پیوسته باشد، نباید نگاه ما را به یک مجموعه منفی کند، سپاه پاسداران در چهل سال گذشته جانفشانی‌های زیادی داشته و همچنان آماده جانفشانی در راه دفاع از کشور و حفظ امنیت مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: سپاه پاسدران انقلاب اسلامی، همیشه مدافع مردم ایران و مستضعفین جهان بوده و جان نثاری در راه حفظ آرمان‌های اسلامی را حتی در خارج از مرزها انجام داده است و شهیدان سرفراز سلیمانی و همدانی نمونه‌ای از همین افراد هستند.

رشیدیان نیز ضمن ابراز همدردی با خانواده‌ جانباختگان حادثه هواپیمایی اکراین، این حادثه را خطای انسانی عنوان کرد و گفت: متأسفانه از این حادثه برخی دشمنان ایران اسلامی به دنبال بهره‌برداری سیاسی هستند و از تهییج مردم سوء استفاده می‌کنند؛ برخی رسانه‌های آمریکایی و انگلیسی نیز بر این تحریکات می‌افزایند تا تقابلی را در داخل کشور رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code