برنامه‌‌های هفته بزرگداشت ولادت سیدالکریم(ع)عقیق:«عباس سلیمی» با اعلام برنامه‌های هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار کرد: بزرگداشت ولادت این امامزاده، فقیه و محدث جلیل‌القدر روزهای هفتم تا سیزدهم آذرماه مصادف با اول تا هفتم ربیع‌الثانی با ۷۲ عنوان برنامه در سطح شهرری و آستان مقدس برگزار می‌شود. به این منظور ۴۱ عنوان برنامه فرهنگی و مذهبی، ۱۳ عنوان مراسم آئینی، ۱۱ عنوان خدمات زائر و ۷ عنوان برنامه رسانه‌ای پیش‌بینی شده است.

 

معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم(ع) در ادامه گفت: روز پنج‌شنبه، هفتم آذرماه برنامه‌های عیادت از بیماران و جانبازان بستری در بیمارستان ساسان، عطرافشانی قبور شهدای مدفون در آستان مقدس با نوای مهدی سلحشور، اجرای «قرآن بخوانید، جایزه بگیرید» در مرکز آموزش قرآن و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا خوشی خوانساری، بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.

 

سلیمی اظهار کرد: روز جمعه، ۸ آذرماه، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی و دعای ندبه، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران و ری، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه با موضوع ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، اجرای طرح «قرآن بخوانید، جایزه بگیرید» در مرکز آموزش قرآن و محفل ویژه انس با قرآن در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: روز شنبه، ۹ آذرماه برنامه عیادت از بیماران بستری در بیمارستان محب کوثر، ویژه‌برنامه جشن خانوادگی پرسنل آستان مقدس در تالار شیخ صدوق(ره)، محفل دانش‌آموزی انس با قرآن کریم در یک مدرسه پسرانه و یک مدرسه دخترانه، آئین تعویض پرچم گنبد حضرت عبدالعظیم(ع) همراه با جمع‌خوانی خدام حرم برگزار می‌شود. در آن شب همچنین ویژه‌برنامه شب ولادت با مجری‌گری سیدوحید مرتضوی، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مؤمنی و مدیحه‌سرایی سیدمهدی میرداماد برگزار می‌شود.

 

وی گفت: روز یکشنبه، ۱۰ آذرماه مصادف با سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، برنامه‌های ادای احترام کارکنان و مدیران بهشت زهرا به مقام حضرت عبدالعظیم(ع)، دیدار روحانیون شهرستان ری با تولیت محترم، عیادت از بیماران بستری در بیمارستان شهید چمران، محفل دانش‌آموزی انس با قرآن کریم در یک مدرسه پسرانه و یک مدرسه دخترانه، ویزیت رایگان مراجعان به دارالشفاء کوثر، ارائه خدمات رایگان کلینیک دندانپزشکی، بازدید رایگان موزه، بازدید عمومی از مخزن کتابخانه، بازدید رایگان از آسمان‌نما و مرکز نجوم، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمود ریاضت بعد از نماز جماعت عصر، آئین بازدید عمومی از کارگاه ساخت ضریح جدید حضرت عبدالعظیم(ع)، جشن هیئت نوباوگان حسینی، پیاده‌روی خادمان از میدان شهرری تا صحن اصلی آستان، جمع‌خوانی خدام محترم برگزار می‌شود.

 

سلیمی یادآور شد: همچنین در شام ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین حسن عامری، رئیس دفتر آیت‌الله جوادی آملی در شهرری، شعرخوانی سیدحمیدرضا برقعی و مدیحه‌سرایی احمد شربیانی، بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلای بزرگ ری برگزار می‌شود.

 

معاون فرهنگی و امور زائران آستان حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: روز دوشنبه مورخ ۱۱ آذرماه برنامه‌های عیادت از بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران و ری، محفل انس با قرآن کریم در یکی از ندامتگاه‌های تهران و طرح اکرام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و دیدار با تولیت محترم آستان برگزار می‌شود. روز سه‌شنبه مورخ ۱۲ آذرماه برنامه‌های عیادت از بیماران بستری در بیمارستان آتیه و محفل دانش‌آموزی انس با قرآن کریم در یک مدرسه پسرانه و یک مدرسه دخترانه برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: روز چهارشنبه ۱۳ آذرماه برنامه‌های عیادت از بیماران بستری در بیمارستان یاس سپید، محفل دانش‌آموزی انس با قرآن کریم در یک مدرسه پسرانه و یک مدرسه دخترانه و دیدار با مسئولان فدراسیون ورزش کشتی برگزار می‌شود. همچنین در آن شب، ویژه‌برنامه شام ولادت حضرت امام حسن عسکری(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین شهاب مرادی، اجرای تواشیح گروه همخوانی نجوا و مدیحه‌سرایی امیر نعیمی برگزار می‌شود.

 

سلیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌هایی که به صورت مستمر در طول هفته گرامیداشت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود، گفت: نشست خبری معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس، دیدار خدام آستان مقدس با مراجع معظم تقلید، حضور تعدادی از خدام آستان مقدس در هیئات مذهبی و مساجد شهر به منظور اهدای پرچم متبرک، حضور تعدادی از خدام آستان مقدس در تعدادی از مدارس و دانشگاه‌ها به منظور معرفی شخصیت حضرت، نمایشگاه تصویری ۲۵ ساله آستان مقدس و مسابقه طرح حفظ پیام امام رضا(ع) در این هفته برگزار می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: برگزاری مسابقه فرهنگی محدث کریم، برگزاری مراسم جشن تکلیف، برگزاری مراسم جشن عقد ازدواج جوانان، ارائه محصولات انتشارات دارالحدیث، درخواست از ائمه جماعات شهر مبنی بر سخنرانی درباره حضرت عبدالعظیم(ع) در مساجد خود، بازدید از آسمان‌نما در هفته ولادت به صورت نیم‌بها، بازدید رایگان از موزه آستان مقدس، برگزاری شب‌های رصدی و آزادبودن بازدید زائران از مرکز نجوم و برگزاری جلسات معرفت زیارت برای گروه‌های بازدیدی از دیگر برنامه‌های آستان مقدس در هفته ولادت حضرت عبدالعظیم(ع) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code