برنامه یک مسجد برای تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری


عقیق:سیدروح‌الله حسینی، مسئول رسانه‌ای مسجد فائق در گفت‌وگویی اظهار داشت: مقام معظم رهبری سال‌هاست روی فرزندآوری و ازدیاد نسل تاکید دارند، اما متاسفانه این بیانات از سوی مسئولین امر برای تسهیل فرزندآوری مردم نادیده گرفته شده است.

وی افزود: در مسجد فائق برای تشویق مردم به ازدیاد نسل در حد وسع و توان تصمیم گرفتیم سه برنامه ویژه را اجرا کنیم. ابتدا به زوج‌های جوانی که برای قرائت خطبه عقد به این مسجد می‌آمدند، کتاب «اخلاق در خانواده» و «شغل شریف» و یک هدیه نقدی ارائه می‌شد تا با مطالعه آن‌ها برای هرچه زودتر پدر و مادر شدن ترغیب شوند.

حسینی افزود: هفته‌ای یک مرتبه نیز در کانال بانوان نمازگزار مسجد، کلیپ‌های منتخبی در این خصوص بارگذاری می‌شد تا مشاهده کنند و با برگزاری یک مسابقه از مطالب کلیپ‌ها نیز آن‌ها را برای دقت و توجه در این مطالب تشویق و ترغیب می‌کردیم.

وی گفت: در روز پدر فراخوانی داده شد تا پدران زیر ۴۰ سال که دارای ۴ فرزند یا بیش‌ترند، معرفی شوند که در مجموع از سوی نمازگزاران ۱۲ نفر معرفی شدند و طی مراسمی از ۱۰ نفر آنان که در مسجد حضور پیدا کردند، تقدیر شد.

حسینی با اشاره به اینکه این برنامه فضایی شاد و جذاب را در مسجد و میان نمازگزاران ایجاد کرد، گفت: به این پدران هدایایی از قبیل کتاب «از چیزی نمی‌ترسم» سردار سلیمانی و کتاب «شغل شریف» و یک هدیه نقدی به همراه لوح تقدی امام جماعت نیز اهدا شد. از سوی یکی از نمازگزاران نیز به فرزندان این پدران در همان جلسه هدایای نقدی اهدا شد.

 

منبع:فارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code