تجلیل تولیت آستان قدس از آرین غلامی +عکسعقیق:به نقل از آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در حاشیه دیدار مردمی‌ روزانه خود با آرین غلامی شطرنج‌باز نوجوان تیم ملی کشورمان که در مسابقات بین‌المللی کشور سوئد از رویارویی با حریفی از رژیم‌صهیونیستی امتناع کرده بود، دیدار و از اقدام انقلابی وی تقدیر کرد.

وی ضمن تقدیر از اقدام انقلابی این شطرنج باز نوجوان کشورمان، گفت: اینکه شما از یک نشان و قهرمانی برای رسیدن به هدفی بزرگتر می‌گذرید و بر سر دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی و اسلامی ایستادگی می‌کنید، بسیار اقدام ارزشمندی است.

وی ابراز کرد: در مورد پوریای ولی نقل می‌کنند که به خاطر شادی دل مادر رقیبش مسابقه را می‌بازد، پوریای ولی در ظاهر بازنده یک رقابت بود اما با آن باخت نامش برای همیشه در تاریخ ماندگار شد، ولو اگر پیروز آن رقابت می‌بود نامی از او باقی نمی‌ماند.

تولیت آستان قدس رضوی خطاب به این شطرنج‌باز تیم ملی کشورمان با بیان اینکه اقدام شما در عدم رویایی با حریفی از رژیم غاصب و جنایت‌کار صهیونیستی عملی انسانی، اخلاقی و ارزشمند در راستای ایستادگی بر ارزش‌ها و اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین بود، ابراز کرد: ما همه در معرض امتحانات الهی هستیم، آن عرصه برای شما امتحانی الهی برسر انتخاب پیروزی در یک رقابت بین المللی شطرنج یا ایستادگی بر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی و اسلامی بود.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین در دیدار فاطمه عبادی هنرمند نقاش با شن کشورمان با تأکید بر اینکه استفاده از هنر فاخر در انتقال ارزش‌های دینی و اسلامی موجب افزایش تأثیرگذاری آن است، ابراز کرد: مقام معظم رهبری تعبیری در خصوص هنر دارند که می‌فرمایند «اگر کاری می‌خواهد ماندگار شود باید در قالب هنر قرارش داد»، حرم مطهر رضوی سراسر هنر بوده، برخی از کاشی کاری‌های این بارگاه نورانی مربوط به 700 یا 800 سال پبش است.

وی با بیان اینکه هنر نقاشی شما با شن، هنری زیباست که می‌توان آنرا در جامعه و برای نسل جوان ترویج داد، ابراز کرد: اینکه این هنر و استعداد خدادادی‌تان را در مسیر صحیح و بیان ارزش‌های اسلامی قرار دادید، بسیار ارزشمند است، هنر کار با شن شما اگرچه در ظاهر ماندگار نیست اما پیامش در ذهن ببیننده ماندگار است.

‌مروی تصریح کرد: گاهی یک اثر هنری می‌تواند کار چندین سخنرانی و مطالعه کتاب را بر ذهن مخاطب داشته باشد، بنابراین در کنار تلاش برای پیشرفت هنر خود، در خصوص ارتقا هرچه بیشتر مفاهیم و پیام‌های آن نیز بکوشید.

وی گفت: در عرصه هنر خود چشم به خارج از کشور نداشته باشید که آنها در این عرصه چه کرده‌اند، ما باید خود به گونه‌ای باشیم که آنها بیایند از ما الگو و یاد بگیرند.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین در دیدار حسین حقیقی، از خوانندگان فعال آثار انقلابی کشورمان اظهار کرد: اینکه شما از استعداد خدادادی خود برای سوق جامعه به سوی کمال، بهتر شدن، گسترش خوبی‌ها و ارزش‌ها استفاده می‌کنید، یک توفیق است؛ در حالی که انتخاب دیگری نیز شما داشتید.

وی گفت: باید در همه رفتارها و اعمال خود رضایت خداوند را در نظر بگیریم که او چه می‎پسندد و او چه می‎خواهد.

‌این جوانان هنرمند و برگزیده کشورمان به دعوت سازمان بسیج دانش آموزی سپاه امام رضا(ع) به مشهد مقدس مشرف شده ‌بودند که پس از زیارت بارگاه منور حضرت ثامن الحجج(ع) با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code