تخریب قبور ائمه بقیع ریشه در تفکر بنی‌امیه داردعقیق:آیت‌الله سید محمد حسینی قزوینی استاد حوزۀ علمیه قم و مدیر مؤسسه حضرت ولیّ عصر (عج) در گفت‌و‌گویی با اشاره به هشتم شوّال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) گفت: این قضیه ریشه در تفکر بنی‌امیه دارد که طبق آیه 60 سوره اسراء از آنان به عنوان «الشَّجَرَةَ الْمَلْعُونَةَ» یاد شده است.

وی افزود: اهل سنت در روایتی نقل کردند که پیغمبر اکرم (ص) فرمود: مبغوض‌ترین و دشمن‌ترین قوم نسبت به ما اهل بیت و بنی‌هاشم، بنی‌امیه هستند. اینها از همان ابتدا بنای ناسازگاری با پیامبر اکرم (ص) و امیرالمومنین (ع) را داشتند، خودِ شخص معاویه به بهانه اینکه بخواهد جوی آبی در قبرستان شهدای اُحد بگذارد، اقدام به نبش قبر حضرت حمزه سیدالشهداء کرد.

این استاد حوزۀ علمیه قم گفت: ابن تیمیه در کتاب “منهاج السنة” رسماً فتوا می‌دهد که تعمیر قبور ائمه (ع) و انبیاء (ع) بدعت محسوب می‌شود و شاگرد او هم ابن قیّم در “زاد المعاد” می‌گوید اصلاً حرم سازی و روی قبر بنا ساختن یک نوع بت‌پرستی است. یکی از مفتی‌های مشهور عربستان سعودی در کتابی می‌گوید حرم پیغمبر (ص) و گنبد خضراء نوعی بت‌پرستی است و لذا اگر دولت عربستان سعودی ادعای توحید دارد، باید این بنا را تخریب کند. علاوه بر این، بیشتر مفتی‌های عربستان سعودی هم فتوا دادند تمام قبوری که در مساجد وجود دارد، باید توسط دولت نبش قبر شود و استخوان‌ها و حتی گَرد بدن مطهر ائمه (ع) و پیامبر (ص) از آنجا خارج کنند. این اوج تفکر و اندیشه تاریک آنها را می‌رساند.

آیت‌الله حسینی قزوینی اضافه کرد: بعد از آنکه آل سعود برای بار دوم در مدینه مسلط شد، دستور دادند که حرم ائمه (ع) در بقیع تخریب شود، این کار نیز بر مبنای فتواهای مفتی‌هایشان صورت گرفت، در میان کشورهای اسلامی فقط ایران بود که نسبت به این اقدام وقیحانه واکنش نشان داد و از سوی کشورهای دیگر اعتراضی صورت نگرفت.

وی افزود: وظیفه مسلمانان و شیعیان در قبال این جسارت، این است که از قبور مطهر ائمه (ع) و پیغمبر اکرم (ص) پاسداری کنیم و به نشر و ترویج بیش از پیش فرهنگ اهل بیت (ع) بپردازیم و با این تفکرات ضد قرآنی و ضد و اهل بیتی وهابیت مبارزه کنیم که اهل سنت نیز با شیعه در این مورد تقریباً هم عقیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code