تصویر حاج قاسم در قبرستان باب‌الصغیر سوریه+فیلم


عقیق:سفر به سوریه پس از سرنگونی داعش از اواخر آذرماه به صورت رسمی از سوی سازمان حج و زیارت برقرار شد و کاروان‌های ایرانی به صورت محدود به این سفر معنوی مشرف شدند.

هم‌اکنون نیز سفر به سوریه در حال انجام است و زائران ایرانی در کنار زوار سایر کشورها به سوریه و حرم حضرت زینب (س) مشرف می‌شوند.

یکی از برنامه‌های کاروان‌های زیارتی سوریه، زیارت قبرستان باب الصغیر در دمشق است. قبرستانی که یکی از اماکن تاریخی و مهم شیعیان به شمار می‌رود، چرا که بسیاری از فرزندان ائمه اطهار (ع) در این قبرستان به خاک سپرده شده‌اند.

در مقام رؤوس‎الشهداء (مدفن سرهای شهدای کربلا) که در نزدیکی باب الصغیر واقع شده، سرهای مبارک عباس بن علی (ع)، علی‌اکبر(ع) و حبیب بن مظاهر (ع) تدفین شده است. به همین دلیل سالانه بسیاری از شیعیان و عاشقان اهل بیت (ع) به این قبرستان مشرف شده و به زیارت می‌پردازند.

این روزها پس از شهادت سردار سلیمانی و سایر شهدای مقاومت در حمله تروریستی آمریکایی‌ها، بسیاری از عکس‌های شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در گوشه و کنار اماکن زیارتی دمشق به چشم می‌خورد.

همچنین برخی زائران با در دست داشتن تصاویری از این شهدا به سمت حرم حضرت زینب (س) مشرف می‌شوند. کاروان افغانستانی نیز با چفیه‌هایی منقش به تصویر سردار قاسم سلیمانی به دمشق آمده و به زیارت حضرت زینب (س) و قبرستان باب الصغیر مشرف شده‌اند.

در ادامه فیلمی از ورودی باب الصغیر و مقام رؤوس‌الشهدا در دمشق و همچنین کاروان‌های افغانستانی که با چفیه منقش به تصویر سردار دل‌ها به این مکان مقدس مشرف شده‌اند، مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید : 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code