داریوش ارجمند خادم حرم امام رضا شد


عقیق:داریوش ارجمند هنرمند سینما و تلویزیون شب شهادت امام رضا (ع) با حضور در برنامه کبوترانه شبکه سه ضمن بیان خاطراتی از دوران حضورش در مشهد مقدس خادمی آستان علی‌بن موسی‌الرضا(ع) را بزرگترین آرزویش بیان کرد.

به گزارش فارس؛ پس از این برنامه حجت‌الاسلام مروی تولیت آستان قدس رضوی با درخواست خادمی داریوش ارجمند موافقت کرد و حکم و نشان خادمی آستان امام هشتم بزودی به این هنرمند ارزشی اعطا می‌شود.

طعم رحمت امام رضا (ع) چشیده‌ام

داریوش ارجمند در برنامه کبوترانه اظهار کرد: برای توصیف مکارم امام رضا(ع) باید صفات جدیدی به کار برده شود. من طعم رحمت این امام بزرگوار را چشیده‌ام، شاید هیچ فردی به اندازه من از الطاف امام هشتم(ع) بهره‌مند نشده باشد.

امام رضا(ع) شرفی به من بخشیده است که در کشورهای دیگر هم آثارش را دیده‌ام

وی ادامه داد: روزی که به مشهد آمدم هیچ چیزی نداشتم، اما امروز که در محضر امام رضا(ع) هستم همه من را به عنوان نوکر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و غلام جد بزرگوار ایشان امیرالمومنین علی بن بی طالب(ع) می‌شناسند. امام رضا(ع) شرفی به من بخشیده است که در کشورهای دیگر هم آثارش را دیده‌ام.

خادمی حرم علی بن موسی الرضا (ع) بزرگترین آرزوی من است

این بازیگر سرشناس سینمای ایران بیان کرد: در دوران دانشجویی در آستان قدس رضوی استخدام شده بودم و به عنوان کارمند رسمی آستان قدس فعالیت داشتم و ارادت به امام رضا (ع) را از پدرم آموختم که او هم ۳۰ سال در بیمارستان امام رضا (ع) مشغول به فعالیت بود. زمانی که کارمند آستان قدس بودم ۷ نایب التولیه آستان قدس را دیدم، اما هیچ کدام حکم خادمی افتخاری امام رضا(ع) را به من ندادند، امروز آرزو دارم این توفیق نصیبم شود.

ارجمند با بیان اینکه در دوران جوانی تفریح من این بود که به حرم بیایم، عنوان کرد: امام رضا (ع) هر چه در طول زندگی از ایشان درخواست کرده‌ام به من داده است.

تحت تأثیر دو «علی» بودم؛ علی خامنه‌ای و علی شریعتی

به گزارش فارس؛ چندی پیش داریوش ارجمند در گفت‌وگویی ضمن بیان خاطراتش از دکتر شریعتی گفته‌ بود: شریعتی ما را تشویق می‌کرد تا در جلسات سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای شرکت کنیم و تأکید می‌کرد: «در مسجد کرامت یک روحانی جوانی است به نام سیدعلی خامنه‌ای. بروید پای صحبتش بنشینید ببینید چه می‌گوید.» از آن زمان در زندگی تحت تأثیر دو «علی» بودم؛ «علی خامنه‌ای و علی شریعتی».

گوشه‌ای از زندگی و آثار داریوش ارجمند

داریوش ارجمند ۴ مرداد سال ۱۳۲۳ در مشهد متولد شد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته کارشناسی تاریخ و جامعه‌شناسی سپری کرد. وی سپس برای ادامه تحصیل رهسپار پاریس شد و در پاریس مدرک کارشناسی ارشد تئاتر و سینما را از دانشگاه سوربن دریافت کرد. ارجمند به همراه مهرداد تدین از مؤسسین سینمای آزاد مشهد در اواخر دهه ۱۳۴۰ است. کارگردانی فیلم «گفت به زیر سلطه من آیید» نوشته علی پزشکی، اولین تجربهٔ سینمایی او در قطع ۱۶ میلی‌متری است.  وی با بازی در فیلم ناخدا خورشید ساخته ناصر تقوایی به سینما آمد و در سال ۱۳۶۵ با دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشنواره فیلم فجر جای خود را به عنوان یک بازیگر خوب و قابل قبول تثبیت کرد.

ایفای نقش مالک اشتر در سریال امام علی (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در سریال مسافر ری از این بازیگر سینما و تلویزیون چهره‌ای بین‌المللی ساخته است. ارجمند به خاطر بازی در سریال امام علی (ع) به عنوان چهره ماندگار کشور در سال ۱۳۹۵ در جشنواره غدیر معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code