داستان زندگی سردار بی‌سر در کتابفروشیها


عقیق:روایت زندگی فرمانده بی‌سر؛ شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری به قلم اکبر صحرایی، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.

سردار شهید حاج عبدالله اسکندری هر چند رزمنده‌ای نام آور در جنگ تحمیلی بود، اما نام او وقتی سرزبان‌ها افتاد که به جمع مدافعان حرم پیوست و پیکر مطهرش پس از شهادت به دست گروه تروریستی داعش افتاد!

ابوجعفر نامی که از فرماندهان این گروه تروریستی بود سر از تن بی‌جان سردار جدا کرد و تصاویر آن را در فضای مجازی منتشر ساخت. البته طولی نکشید که وعده خدا محقق شد و با کشته شدن ابوجعفر به دست ارتش سوریه، این بار تصویر لاشه او بود که در معرض دید جهانیان قرار گرفت و دل همه دوستداران شهید را شاد کرد.

عبدالله اسکندری در محله فقیرنشین قصر‌الدشت شیراز متولد شد که همین مساله سبب شده تا خاطرات خاص و شیرینی در این مرحله از زندگی او رقم بخورد و در دوران جوانی در هشت سال دفاع مقدس عاشقانه جنگید و سپس به سوریه رفت. شهید عبدالله اسکندری مدیرکل بنیاد شهید استان فارس را در سال‌های گذشته بر عهده داشت و با اصرار خودش در سال ۱۳۹۳ عازم سوریه شد. طی ماموریتی که با دشمن داعشی درگیر شد، توسط تک‌تیرانداز به شهادت رسید. او نخستین شهید مدافع حرم به دست داعش است که سر وی را جدا کرده بودند و متاسفانه پیکر این شهید بزرگوار هنوز به وطن بازنگشته است.

کتیبه ژنرال رمان ۱۰۰۰ صفحه‌ای است از زندگی سراسر افتخار و شجاعت شهید اسکندی که پس از ۵ سال تلاش و تحقیق توسط نویسنده نام آور و انقلابی کشور؛ اکبر صحرایی به رشته تحریر در آمده است.

این کتاب از کودکی شهید اسکندری شروع می‌شود و در زمان شهادتش تمام می‌شود و حجم عظیمی از کتاب را دورانی در بر میگیرد که شهید عبدالله اسکندری در هشت سال دفاع مقدس است.

کتبه ژنرال؛ روایت زندگی فرمانده بی‌سر شهید مدافع حرم حاج عبدالله اسکندری به قلم اکبر صحرایی به رشته تحریر در آمده و به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code