دلیل شیعه بودن جنیان در بیان آیت‌الله بهجت + فیلمعقیق:حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره در سخنرانی خود در درس خارج اصول به تاریخ ٨ اردیبهشت ١٣٨٨ (۲۰ روز قبل ارتحال) به موضوع مهمی در خصوص جنیان و اعتقادات آن‌ها اشاره کرد که در ادامه می‌خوانید:

پیرمردی بود، من خودم دیدم او را -شاید هم اصالتاً نزدیک به محل ما بود، شمالی بود-، گفت:‌ داشتم می‌خوابیدم، دیدم غلغله‌ای برپاست. گفتم: چه غلغله‌ای هست؟

[صدایی] گفت: «زعفر جنی، همان که آمده بود برای یاری امام‌ حسین علیه‌السلام، حالا وفات کرده است». بنده از طریق دیگری هم شنیده بودم بیست سال قبل [عده‌ای] آمده بودند و درِ بعضی از خانه‌ها را زده بودند که زعفر وفات کرد، رضوان‌الله‌علیه.

آن پیرمرد می‌گوید: «در همان حالی که داشتم می‌خوابیدم، پرسیدم جانشین دارد؟ پسرش جانشینش است؟» گفتند: «بله، جانشین هم دارد». این را دیگر در آن خبر نشنیده بودم. این [مطلب] مخصوص به همان پیرمرد است که گفت خودم دیدم. البته آن پیرمرد نگفت، جسم آن کسی که خبر داده بود را دیدم، همین‌قدر [صدایی را] شنیدم.

گفتم: اسم جانشینش چیست؟ گفت: اسم پسرش که جانشین پدر است، «کامل» است. این را هم باید آدم [توجه] داشته باشد که اجنه هم عمرشان یک سال و دو سال و ده سال و صد سال نیست.

این را هم از پیرمردهای زمان خودمان از اساتید در نجف شنیده بودیم که جن‌ها گفته بودند: «در بین ما کافر و شیعه هست ولی سنی نیست». گفتیم: «این برای چیست؟» گفت: «پیرمردهایی که الان هم بین ما هستند گفتند: ما بودیم [که] حضرت رسول در غدیر دست حضرت امیر را بلند کرد و جانشین خودش قرارداد. [آن پیرمردها] الآن هم هستند»

از آن‌وقت تا به حال هم که ما از آن پیرمردها شنیدیم از این قضیه هزارسال بیشتر گذشته بود. بالأخره! چه‌کار کنیم؟! با اینکه مخالفین ما واضحات را منکرند، در ما اثر ندارد. اگر رشوه بدهند نعوذبالله، نعوذبالله خدا می‌داند چه کسی از رشوه نجات می‌یابد. یک شاهی و سنّار که رشوه نمی‌دهند. [انگلیس] رشوه داد به او (ابن سعود) و گفت: «اشراف را بیرون می‌کنیم و شما را جای آن مالک حجاز قرار می‌دهیم». رشوه داد به پهلوی [و گفت]: «قاجار را بیرون می‌کنیم شما را به جای او سلطنت می‌دهیم». رشوه داد به مصطفی کمال ملعون گفت: «عثمانی را بیرون می‌کنیم سلطنت یا ریاست جمهوری را به شما می‌دهیم». می‌دانید رشوه چه کار می کند؟! الان دنیا دارد با رشوه می‌چرخد.

فیلم این سخنرانی را اینجا مشاهده کنید:

تعداد بازدید : 22

 

منبع:فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code