دل‌نوشته حاج حسین سازور برای شرایط این روزهای جامعهعقیق:حاج حسین سازور مداح اهل بیت(ع) باتوجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا متن دلنوشته‌ای مرقوم کرد و به گلایه از بی‌توجهی به دعا و اذکار پرداخت.

باسمه تعالی

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

«یا من اسمه دوا و ذکره شفا»

کدام ویروس خطرناک‌تر است؟

یک ویروس که جزء ذرات عالم هستی است، چنان جامعه‌ ما را ملتهب کرده که مدارس، دانشگاه‌ها و طیفی از مراکز دیگر را به تعطیلی کشانده تا بتوان راحت‌تر و جانانه‌تر با آن مقابله کرد و آن را از پا درانداخت. با این حال این ویروس خیلی‌ها را به کام مرگ فرو برده و خیلی‌ها را گرفتار تخت بیمارستان نموده است. تمامی امکانات این کشور برای مقابله با این ویروس بسیج شده است تا ان‌شاءالله این مهمان ناخوانده از پا درآمده و از جامعه و کشور ما رخت بربندد. کارشناسان مختلف با ایده‌های مختلف، راه‌های مبارزه با این ویروس را به مردم آموزش می‌دهند اما:

۱- آیا دعا و استغفار به درگاه الهی و تضرع، خصوصاً در این ماه پربرکت به عنوان یکی ‌از راه‌های دفع این بلا موثر نیست؟

۲- اعتقاد بر این است که تمامی کون و مکان حتی ذرات عالم در ید با کفایت امام عصر (عج) است. آیا استغاثه به امام زمان (عج) و درخواست از آن امام مهربان برای دفع بلا مؤثر نیست؟

۳- اگر این ویروس را یکی از بلاها بنامیم که به واسطه گناه جامعه ما را درگیر کرده، آیا استغفار از گناه و توبه به درگاه الهی در دفع این بلا مؤثر نیست؟

۴- تقریباً تمامی امکانات رسانه‌ای جامعه خصوصاً صداوسیما با تمامی شبکه‌ها در نوع شناخت این ویروس و راه‌های مقابله با آن ایفای نقش می‌کنند. آیا یک کارشناس فهیم برای یکبار و برای مقابله با این ویروس به عنوان یکی از راه‌های مقابله، مردم را به دعا بدرگاه الهی دعوت نموده است که «دعا سلاح مؤمن است در ابتلائات»؟

۵- اینگونه که تمامی امکانات کشور برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده است، که حق هم همین است، آیا تا به حال برای ویروس ربا، ویروس دروغ و برای ویروس گناه که بسیار خطرناک تر از این ویروس کرونا است، اینگونه امکانات کشور بسیج شده است؟!

۶- آیا به مردم گفته شده است که ویروس کرونا منشعب شده از ویروس گناهانی است که جامعه را در برگرفته و تهدید کرده است؟

به عنوان حسن ختام، این کلام الهی را یادآور می‌شوم:
«ادعونی استجب لکم» ؛ امرتهم بدعا و ضمنت لهم الاجابة …

با سوز دل و صدق گفتار عرض می‌کنم :

همینی که هستیم ای‌خدا ؛ رحمی به ما کن ای‌خدا

روضه خوانان، نوکران بارگاه سیدالشهداء (ع)، هیأت‌داران و همه آن‌هایی که به دستگاه با عظمت اباعبدالله‌الحسین(ع) وابسته هستید، در این شرایط بحرانی که جامعه ما درگیر آن است، دست توسل به ذیل عنایت باب‌الحوائج کربلا حضرت علی‌اصغر (ع)، تسکین این شرایط و مؤثر در دفع این بیماری و بلا خواهد بود.

سفارش حضرت آقا؛ مقام معظم رهبری (حفظه‌الله‌تعالی) برای قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه و نیز سفارش به استغفار در صبح و شب و دست تضرع به درگاه الهی برداشتن و ان‌شاءالله به دعای آقا و مولایمان حضرت بقیة الله الاعظم (عج) این بلا از جامعه و کشور ما دور گردد.

براساس این گزارش، این مداح اهل بیت(ع) در اطلاعیه‌ دیگری، از زحمات پزشکان و پرستاران کشور نیز تقدیر کرد.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

باسمه تعالی

درود خدا بر مجاهدان و مدافعان سلامت، خواهران و برادرانی که با ایثار و از خود گذشتگی با تمامی توان به مقابله با ویروس کرونا به پا خاسته‌اند و تا شکست این بیماری از پا نخواهند نشست.

پزشکان و پرستاران عزیز! شما امروز با مجاهدت خود اجر همان رزمندگان دوران دفاع مقدس را برای خود ثبت کرده‌اید و تاریخ در آینده به این مجاهدت، شهادت خواهد داد.

شما امروز جان خود را در معرض مقابله با بیماری کرونا قرار داده‌اید تا جان هم‌وطنان عزیز خود را نجات دهید و این مجاهدت و کوشش شما نزد خداوند محفوظ و اجر عظیمی را در پی دارد.

پروردگار عزیز، حافظ شما و دعای آقا حضرت صاحب الزمان (عج) روزی شما باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code