راه کربلا از فرودگاه نجف باز می‌شودعقیق:نام‌نویسی دور جدید اعزام کاروان‌های عتبات پس از یک ماه وقفه به دلیل اوضاع عراق، از ۲۷ آبان‌ماه آغاز و مقرر شد در این دوره  ۱۰۳ کاروان از سوم تا چهاردهم آذرماه به عتبات مشرف شوند.

همچنین با توجه به وضعیت موجود در مرزها به منظور ایجاد امنیت بیشتر زائران حسینی، در این دوره تمام کاروان‌ها با ظرفیت‌های اعلامی به صورت هوایی اعزام می‌شوند و ظرفیتی برای اعزام زائران در کاروان‌های زمینی عتبات اعلام نشده است.

در این دوره از اعزام زائران به عتبات همچون دوره‌ها گذشته زائران ۳ شب در کربلا، ۳ شب در نجف اشرف و یک شب در کاظمین اقامت دارند. همچنین زیارت حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا نیز پیش‌بینی شده است.

یکی از تفاوت‌های این دوره از اعزام زائران با دوره‌های گذشته، اعزام تمام کاروان‌ها به فرودگاه نجف اشرف است. به طوری که پرواز هیچ کاروانی به مقصد فرودگاه بغداد در نظر گرفته نشده و حتی بازگشت تمام زائران کاروان‌ها نیز از نجف اشرف پیش‌بینی شده است. همچنین تمام پروازهای زائران عتبات در کاروان‌های سازمان حج و زیارت از سوی شرکت هواپیمایی ماهان صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، در دوره‌های گذشته برخی از کاروان‌ها به دلیل وضعیت نامناسب در شهرهای زیارتی عراق، به کاظمین و حتی سامرا اعزام نشدند که طی اطلاعیه‌ای از سوی سازمان حج و زیارت مابه التفاوت هزینه سفر آن‌ها عودت داده شده است.

 

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code