رفتار تبعیض آمیز ماموران با دختر محجبه+عکس


عقیق:به نقل از citynews، فاطیما عبدالرحمن دختر نوجوان 12 ساله مسلمان برای نخستین بار بدون والدینش از از سن فرانسیسکو به تورنتو سفر می کرد که ماموران فرودگاه وی را به خاطر حجاب مورد بازخواست قرار دادند.

این دختر 12 ساله که برای شرکت در مسابقات ورزشی اسکواش در آمریکای شمالی سوار هواپیما می شد، انتظار چنین رفتار اهانت آمیزی را در فرودگاه نداشت. فاطیما در این باره گفت: فردی در گیت فرودگاه از من خواست تا روسری ام را درآورم. حتی با وجود اینکه من قبلا از جلوی ماموران امنیتی گذشته بودم و گذرنامه من را هم چک کرده بودند.

فاطیما افزود: وی چند بار از من خواست که روسری ام را دربیاورم و من هر بار به او گفتم که این کار را نمی کنم و او می خواست مجبورم کند که کشف حجاب کنم. سپس فرد دیگری آمد که فکر کنم سرپرستش بود. و می خواست مجبورم کند. یک زن را همراهشان آوردند و مرا به گوشه ای بردند.

وی در ادامه گفت: من به آن ها گفتم اینجا باز است و اتاق بسته نیست. آن ها مجبورم کردند همان جا بی حجاب شوم و سپس وقتی به هواپیما رسیدم نمی دانستم مربی یا هم تیمی هایم کجا هستند و کاملا از همه عقب مانده بودم.

فاطیما می گوید: من خیلی عصبانی بودم. کسانی بودند که عینک دودی زده بودند یا کلاه به سر داشتند و کسی آن ها را مجبور نکردند عینک و کلاهشان را بردارند.

به گفته فاطیما این اتفاق در 3 آگوست در فرودگاه بین المللی سن فرانسیسکو رخ داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code