ریاض: تعلیق عمره ادامه داردعقیق:وزارت کشور عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد که «سلمان بن عبدالعزیز» شاه این کشور دستورات خود را درباره فریضه عمره و پروازهای خارجی و ورود و خروج از طریق مرزهای زمینی و دریایی را صادر کرد.

یک مقام وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد که این تصمیم‌ها بر اساس سفارش مسئولین بهداشت و در چارچوب اقدامات اتخاذ شده برای مقابله با ویروس کرونا اتخاذ شده است.

وی افزود: «دستورات پادشاه، شامل ادامه تعلیق عمره و البته با امکان تجدید نظر دوره‌ای در این تصمیم بر اساس اطلاعات بهداشتی است. این دستورات همچنین شامل ادامه تعلیق پروازهای هوایی خارجی و ورود و خروج از طریق مرزهای دریایی و زمینی تا اطلاع ثانوی است».

  خبرگزاری رسمی عربستان سعودی همچنین به نقل از مقام وزارت کشور سعودی از صدور مجوز برای سرگیری همه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در این کشور خبر داد و گفت که ممنوعیت تردد به طور کامل از ساعت ۶ صبح فردا (یکشنبه) در همه مناطق کشور برداشته می‌شود.

مقامات بهداشتی عربستان سعودی برای نخستین بار ظرف یک هفته گذشته آمار کم‌تر از چهار هزار مبتلا ظرف ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کردند.

وزارت بهداشت عربستان سعودی اعلام کرده است که ۳ هزار و ۹۴۱ مبتلای قطعی ظرف ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است تا در مجموع شمار مبتلایان به کرونا ویروس جدید در این کشور تاکنون به صد و پنجاه و چهار هزار و ۲۳۳ نفر رسیده باشد.

شمار فوتی‌های ناشی از کرونا هم در ۲۴ ساعت گذشته در عربستان سعودی ۴۶ نفر بوده‌اند و در مجموع یک هزار و ۲۳۰ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

عربستان سعودی از اوایل اسفندماه به دنبال شیوع ویروس کرونا، با بستن مرزهای هوایی، نخست عمره را برای زائران خارجی و سپس آن را برای شهروندان خود نیز تعلیق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code