سیاستهای دولت در مواجهه با مراکز تفریحی و مجالس دینی کاملا تناقض داردعقیق: حاج احمد واعظی ازمداحان سرشناس از تصمیمات غیر کارشناسی دولت گلایه کرد و با اذعان به حضور وپیشگامی تشکل های دینی و هیئت ها در مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: مردم از مواجهه غیرکارشناسی دولت با مجالس دینی و مراسم ماه مبارک رمضان گله دارند.

مسئول کانون مداحان کشور افزود : مجموعه های هیئتی و دینی که بهترین گروه ها در رعایت پروتکل ها بودند از برگزاری مراسم منع می شوند ولی مراکز گردشگری و تفریحی با بدترین شرایط رعایت پروتکل ها فعال هستند.
سفر به ترکیه و انتالیا علی رغم وضعیت قرمز منعی ندارد و با بلیط های ارزان مهیاست ولی سفر به کربلا که حتی وضعیت آن زرد هم نیست ممنوع شده است.
حاج احمد واعظی گفت : این تصمیم گیری های دوگانه و فله ای باعث بی اعتمادی بیشتر مومنین به ستاد و دولت خواهد شد هر چند که مجموعه های دینی نشان دادند که به تصمیمات ستاد کرونا احترام می گذارند و از آن تبعیت می کنند ولی از بی تدبیری آن گله مند هستند.

وی افزود ستاد کرونا و دولت در تصمیم گیری ها باید از متخصیصن و کارشناسان مسایل دینی نظر بگیرند و با مشورت اهالی دعا از فرصت ویژه رمضان بهره برداری شود . رهبر معظم انقلاب نیز در سال گذشته فرمودند “این بررسی را باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند آن وقت هر چه آن‌ها تصمیم بگیرند، بنده و همه مردم به آن عمل خواهیم کرد.”

جامعه امروز بیش از هر زمانی نیازمند تقویت ارتباط با خدا و بهره بردن از مناسک دینی است که باز هم با بی تدبیری این فرصت مبارک از دست می رود.

شایان ذکر است با نظر رییس جمهور همزمان با برقراری سفرهای تفریحی، تمامی مناسک دینی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code