“شب قدر” موسم رسیدن به امام استعقیق:حجت‌الاسلام سیدمحمدمهدی میرباقری استاد حوزه علمیه قم در بیانی با اشاره اهمیت شب قدر گفت: درهایی که در شب قدر به روی مؤمنین باز می‌شود هیچ زمان دیگری باز نمی‌شود. جدا شدن از اصحاب نار و اولیای طاغوت، مهم‌ترین حاجت ما ماه مبارک رمضان است.

وی با تأکید بر اینکه شب قدر شب رسیدن به امام است، اظهار کرد: در همه شب‌ها باب رحمت الهی باز است اما شب قدر که قلب ماه مبارک رمضان است، رزق خاصی دارد که با تمام سال متفاوت است و ارزاق خاصه‌ای برای مؤمنین جاری می‌شود، رزقی همچون همراهی با امام حسین علیه‌السلام و اصحاب ایشان و در نتیجه شهادت در مسیر آن حضرت.

این استاد اخلاق قرار گرفتن در جبهه مؤمنین و یاران امام زمان را مهم‌ترین رزق شب‌های قدر دانست و گفت: باید از خدا بخواهیم موانعی که انسان را اولیائش دور می‌کند برطرف کند. اگر کسی می‌خواهد همراه امیرالمؤمنین علیه‌السلام باشد باید از دنیا بزرگ‌تر شود و دل بکَنَد؛ چون جلوه‌های دنیا انسان را از ولیّ خدا دور و جدا می‌کند. مؤمن باید با دنیا تصفیه‌حساب کند و دنیا و مادیات در نگاهش کوچک باشد تا بتواند به مقام معیّت امام زمانش برسد.

 

حجت‌الاسلام میرباقری با تأکید بر اینکه درک شب قدر، غیر از بیدار بودن است، افزود: ممکن است انسان بیدار باشد، ابوحمزه بخواند، دعای جوشن کبیر بخواند، همه‌ اعمال را انجام بدهد اما به درک شب قدر نرسیده باشد. درک شب قدر امری دیگر و در حقیقت ورود به محیط ایمن الهی است.

به گفتۀ وی، اگر انسان توانست خودش را به ولیّ‌ِ خدا برساند، در کنار او بیش از هزار ماه جلو رفته است و اگر نرساند، هزار ماه هم که خودش بدود آن کار را نمی‌کند. یک شب که با ولیّ‌ِ خدا سالک باشی و به آن وادی ایمن راه یابی، آن یک شب از هزار ماه که خودت راه بروی بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code