طلاب جهادگر هنوز در محدوده قرمز کرونایی‌ها فعال‌اند


عقیق: ویروس کرونا همه‌کار با ما کرد. زندگی را سخت کرد و آسایشمان را از ما گرفت و سفره‌هایمان را کوچک کرد و برخی را روی تخت بیمارستان انداخت و حتی هزاران هم‌وطن ما را روانه دیار باقی کرد.

عده‌ای فکر کردند آنها هم باید کار کنند تا نگذارند کرونا هرکار که دلش خواست بکند. نام اینها نیروهای جهادی است که در توصیفشان می‌گویند براساس فکر کار می‌کنند، خسته نمی‌شوند و به مسیری که می‌روند ایمان دارند، همان‌هایی که در روزهای سخت زندگی، هر کجا که روزگار چهره عوض می‌کند و هر جا که ورق زندگی مردم برمی‌گردد با لباس‌های ساده و چهره‌های مصمم، وسط میدان دیده می‌شوند.

طلبه‌های جهادی قرارگاه جهادی حوزه علمیه امام خمینی (ره) چند وقتی است که با همین روحیه، میدان‌دار حرکت‌های جهادی‌اند، از وقتی هم که کرونا آمد دوباره مشغول میدان‌داری شده‌اند،  سبکی دیگر و البته اقدامات مخاطره‌‌آمیزی که شاید بسیاری از مردم قادر به اجرای آن نباشند.

این طلبه‌های جهادگر این روزها در بیمارستان امام حسین  (ع) همراه با گروه‌ جهادی نرجس خاتون (س) و با هدایت سازمان تبلیغات اسلامی به پیگیری امور بیماران کرونایی این بیمارستان می‌پردازند.

همه ما تصویر نیروهای داوطلبی را در قاب تلویزیون و در صفحات مجازی دیده‌ایم که در بحبوحه موج اول کرونا به قلب مرکز درمانی رفته‌اند و رخ به رخ با ویروس مرگبار و دوش به دوش کادر درمان به بیماران خدمات می‌دهند. خیلی از ما هر وقت این صحنه‌ها را دیده‌ایم حتماً آنها را تحسین کرده‌ایم، اما  هم آن زمان و هم حالا هستند کسانی که نیروی داوطلب جهادگر را خیلی نمی‌بینند و حسابشان نمی‌کنند اما آنها هستند و کارشان را با اخلاص و بی‌ادعا انجام می‌دهند و نیازی به تحسین  دیگران ندارند.

“محمدمهدی سلیمانی” طلبه جهادگر و عضو گروه جهادی حوزه علمیه امام خمینی (ره) که این روزها به همراه دوستان طلبه‌اش در بیمارستان امام حسین (ع) تهران مشغول خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی است، می‌گوید: روزهای اول حضورمان در بیمارستان، نگاه‌های غریبانه از سوی افراد و بعضاً کادر درمان زیاد بود اما به مرور که رفتارهای مخلصانه و بی‌ادعای جهادگران را دیدند، واکنش‌ها هم عوض شد و حالا به جایی رسیده است که کادر درمان ما را جزو کادر بیمارستان می‌دانند و از کمک‌های جهادگران بهره‌مند می‌شوند.

وی درباره حضور طلاب جهادی حوزه علمیه امام خمینی (ع) در این بیمارستان و نحوه خدمت‌رسانی‌شان می‌گوید: 25 نفر از طلاب این حوزه از دو هفته گذشته تاکنون در بیمارستان امام حسین (ع) مشغول فعالیت شدند. ما در اینجا علاوه بر روحیه‌بخشی به بیماران و همراهان بیمار، همه کارهایی که حیطه اختیاراتمان است را انجام می‌دهیم. از نظافت محیط بیمارستان و به‌ویژه محوطه حضور بیماران کرونایی گرفته تا کمک‌رسانی به بیماران  از جمله وظایف ما در بیمارستان است.

 

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code