فعالیت ۵۰ کانون مهدوی در مساجدعقیق:حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، به نقش مساجد در زمینه سازى حضور امام زمان (عج) تاکید کرد و گفت: شروع حکومت اسلامی توسط پیامبر اکرم(ص) و ادامه آن از مسجد آغاز شده است و قطعاً شروع نهضت جهانی حضرت مهدی(عج) نیز از مسجد خواهد بود.

وی از مسجد به عنوان محوری‌ترین مکان در ترویج و تعمیق مهدویت نام برد و گفت: اهمیت جایگاه مساجد در راستای تربیت نیروهای مهدوی به عنوان مرکزی جهت شکل‌گیری تمدن اسلامی آشکار است و ضروری است متولیان امر و مسجدی ها برای طلوع خورشید ولایت عظمی که در بیانات اخیر مقام معظم رهبری مطرح شد، جامعه را آماده عصر ظهور کرده باشند.

ارزانی، با اشاره به اینکه رسانه‌ها نیز در کنار مساجد باید مبانی مهدوی را به جامعه تزریق کنند، گفت: رسانه باید به عنوان یک مرکز قدرتمند فرهنگی با معرفی آموزه های مهدویت بر افکار و نگرش های جامعه تاثیر بگذارد.

وی با اشاره به فعالیت تخصصی ۵۰ کانون فرهنگی هنری مسجد در سراسر کشور در موضوع مهدویت، گفت: دو هزار و ۳۴۳ کانون با القاب مبارک امام عصر(عج) در سامانه بچه‌های مسجد ثبت شده‌اند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با اشاره به اجرای طرح ۳۱۳ یار موعود، گفت: این طرح توسط کانون تخصصی مهدویت کرمانشاه کانون مهدی منتظر (عج) اجرا می شود و به عنوان یک طرح موفق ملی و استانی با رویکرد تبیین مسئله ولایت فقیه، موضوع انتظار و وظیفه منتظران دوره‌های تخصصی را با شرکت ۳۱۳ نفر در هر دوره برگزار می‌کند.

وی تصریح کرد: این طرح در واقع طرحی علمی، آموزشی و پژوهشی است که با حضور عالمان برجسته و مدرسان حوزه در استان در ۷ جلسه آموزشی در طول۳ ماه در روزهای جمعه برگزار می‌شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از اجرای طرح سراسری مهر بی‌کران در کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور با محوریت استان قم خبرداد، گفت: برگزاری سراسری مراسم زیارت آل یاسین، جمعه شب‌ها در مساجد منتخب با هدف انس با حضرت ولی عصر (عج) و ترویج معارف مهدویت در سطح مساجد در قالب مسابقات کتابخوانی موضوع این طرح است.

ارزانی، ادامه داد: همکاری با بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) در برگزاری دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری مهدویت با عنوان صراط با موضوعات مهدویت و امید بخشی ، مهدویت آینده روشن جهان، انتظار و انقلاب اسلامی، خانواده مهدوی، عهد و همدلی منتظرانه در بخش های جشنواره طراحی پوستر ،  عکس نوشت،  بنر شهری یکی دیگر از کار ویژه های کانون های مساجد در موضوع مهدویت است.

وی برگزاری جشن به امامت رسیدن حضرت مهدی (عج) در مساجد، برگزاری جلسلت تبیین اهمیت نهم ربیع و مهدویت با استفاده از اساتید مجرب دفاتر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی (عج) در استان ها، برگزاری مراسم بیعت با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، مابین نماز ظهر و عصر در مساجد با خواندن دعای عهد،  برگزاری حلقه های معرفتی و پاسخ به شبهات مهدوی و ظهور، برگزاری مراسم دعای ندبه صبح روز قبل از نهم ربیع‌الاول و برگزاری مسابقات مهدوی و تجلیل از خادمان فرهنگ مهدویت از دیگر برنامه های کانون‌های مساجد در سالروز آغاز امامت امام عصر(عج) است.

 

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code