مجوز برگزاری جلسات محرم چگونه صادر می‌شود؟عقیق:باتوجه به شرايط ابلاغي ستاد ملي كرونا و برنامه هاي سازمان تبليغات اسلامي براي برگزاري عزاي حسيني (ع) با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و ايمني جمعي ،لازم است تمامي مسئولان هيئات مذهبي با مراجعه به سامانه بيرق فرم ها و تعهدات لازم براي برگزاري هرچه باشكوه تر محرم طبق شيوه نامه ها راتكميل ويا به ادارات تبليغات اسلامي سراسر كشور مراجعه نمايند.

در این موشن گرافی، نحوه استفاده از سامانه بیرق توضیح داده شده است که در ادامه می بینید:

تعداد بازدید : 15

برای درخواست مجوز برگزاری مراسم محرم امسال، لازم است مسئول هیأت یا بصورت حضوری به شعب ادارات سازمان تبلیغات مراجعه کند و یا وارد سایت بیرق به نشانی www.beyragh.mobi شود.

در سایت بیرق مسئول هیأت باید کدملی و شماره همراه خود را وارد کند و منتظر کد تاییدیه بماند. سپس با در دست داشتن کد تایید وارد قسمت درخواست مجوز شود و اطلاعات مربوط به هیأت و محل برگزاری جلسه را وارد کند. در این بخش کافیست مشخصات خواسته شده پیرامون مسئول هیأت، مداح و همیار بهداشت را وارد کند.

بعد از آن فرم‌های پذیرش مسئولیت و تعهدنامه و همچنین خلاصه ضوابط برگزاری مراسم در ماه محرم قابل مشاهده است. بعد از دریافت کد رهگیری از سایت بیرق، فرم تعهدنامه در شعب ادارات سازمان تبلیغات امضاء و پس از کارشناسی مکان برگزاری و … مجوز نهایی صادر می‌شود.

مسئولیت حقوقی و قضائی رعایت همه قوانین برعهده مسئول هیأت است. البته مداحی که در هیأت می‌خواند در قبال انجام ضوابط در هنگام مراسم مسئول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code