مداحان صاحب کمیته انضباطی می‌شوندعقیق:علی اکبر مداحی، رئیس هیأت رزمندگان اسلام در گفت‌وگویی اظهار داشت: شورای عالی تشکل‌های ستایشگری که شامل ۷ تشکل‌ مرتبط با مداحان از قبیل: مؤسسه قدیم الاحسان، بنیاد دعبل خزاعی، کانون مداحان کشور، جامعه ایمانی مشعر، بسیج مداحان، هیأت رزمندگان اسلام و مجمع شعرای آئینی است، وظیفه رسیدگی و بررسی مسائل و موضوعات جامعه مداحی را برعهده دارد.

تشکیل کمیته انضباطی با عنوان کمیته صیانت از مداحان

وی افزود: این شورا، مدت‌ها بحث و بررسی داشت که نیاز است در جامعه مداحی کشور، کمیته انضباطی تشکیل شود که در نهایت این کمیته با نام کمیته صیانت از مداحان تشکیل خواهد شد.

مداحی با اشاره به وظایف و برنامه‌های این کمیته تصریح کرد: این کمیته مداحانی را که پرونده تخلف آن‌ها هنوز به مرحله جرم و قضایی نرسیده است، دعوت کرده و تذکرات لازم درباره اشکالات و تخلفات آنان را ارائه می‌کند تا در دفعات بعدی تکرار نشود.

محمود ژولیده، مسئول کمیته انضباطی مداحان

رئیس هیأت رزمندگان اسلام با بیان اینکه در ابتدای امر، مسئولیت این کمیته به مؤسسه قدیم‌الاحسان واگذار شده است، گفت: این مؤسسه محمود ژولیده را به عنوان مسئول کمیته انتخاب کرده است.

امکان اعلام جرم علیه مداحان، از سوی کمیته انضباطی

وی در پاسخ به این سؤال که «اگر اشعار و سبک مداحان نیز دارای تخلفاتی باشد، این کمیته آیا می‌تواند در مقام تذکر و یا فراتر شکایت قضایی نیز وارد شود؟» تصریح کرد: یکی از اشکالات و تخلفات حوزه مداحی در زمینه شعر و سبک است و اگر تخلفی نیز در این زمینه‌ها صورت گیرد، برخورد می‌شود. البته مداحانی که تبعیت، هماهنگی و همسویی دارند با حضور در این کمیته تذکر دریافت می‌کنند، اگر مداحی نیز تبعیت نکند، از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

مداحی در پایان خاطرنشان کرد: اگر تخلفی از هر مداحی صورت گیرد و از کمیته انضباطی نیز تبعیت نکند، علاوه بر این کمیته، هرکدام از این ۷ تشکل عضو شورای عالی، امکان اعلام جرم به مراجع قضایی را دارا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code