مداحی که هر روز برای اهالی محله باغ‌فیض روضه می‌خواند + عکس


عقیق:با شیوع ویروس کرونا هیئت‌ها و مراسمات مذهبی در ایام محرم با محدودیت‌های خاصی همراه شده‌اند، اما بسیاری از علاقه‌مندان و ارادتمندان به امام حسین (ع)، مراسمات عزاداری را طبق دستورات و الزامات ابلاغ شده از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا در فضای بازِ کوچه‌ها و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌کنند.

یکی از اولین سؤالات برای مذهبی‌‌ها و هیأتی‌‌ها پس از ورود کرونا به ایران این بود که تکلیف محرم چه می‌شود. هرچه جلوتر رفتیم این سؤال تبدیل به دغدغه شد و در روز‌های منتهی به آغاز ماه محرم تبدیل به یک مسأله جدی شد. گروهی معتقد بودند که اصل بر برگزاری عزاداری است و مهم نیست چند نفر از بین بروند یا چه عواقبی داشته باشد و گروهی دیگر اما مخالف این نظر بودند. با ورود رهبری و سپردن مسئولیت این مسأله به ستاد ملی کرونا همه حواشی پایان یافت و در دهه محرم و در بیشتر شهر‌ها و هیأت‌ها شاهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی بودیم.

مرتضی متشرعی از مداحان جهادگر غرب تهران این روزها در محله باغ‌فیض برای امام حسین (ع) روضه‌خوانی می‌کند.

متشرعی در گفت‌و‌گویی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اینکه بسیاری از اهالی محله باغ‌فیض که در سنین بالایی قرار دارند شاید نتوانند در مراسم‌های عزاداری شرکت کنند به این نتیجه رسیدیم که هر روز در محله باغ‌فیض برایشان مراسم عزاداری برگزار کنیم.

وی ادامه داد: هر روز به مدت نیم ساعت و بدون تشریفات و قراردادن سیستم صوت و با یک میکروفون دستی و تعدادی زیرانداز این مراسم را برگزار می‌کنیم. به احترام شهداء هر روز به مقابل منزل یک و یا دو شهید سرافراز کشورمان می‌رویم و همسایگان مجاور خانواده شهدا نیز به جمع ما می‌پیوندند. استقبال مردم از مراسم‌‌های عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در دهه اول و دوم محرم فراتر از انتظار و توقعمان بود.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code