معرفی برگزیدگان هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأتعقیق:برگزیدگان هشتمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت و دومین فراخوان نشان هیأت در آئین اختتامیه این سوگواره که در یادمان شهدای انقلاب اسلامی واقع در سرچشمه تهران برگزار شد تجلیل شدند.

در ابتدای این آئین، حجت الاسلام والمسلمین رنجبر دبیر هشتمین سوگواره عاشورایی پوستر هیأت با اشاره به اینکه از ۶۳ اثری که برای کتاب فراخوان نشان دوم انتخاب شد ۳۰ اثر برای نذر نشان هیأت بوده است، تصریح کرد: تلاش کردیم فضا را یک فضای صرفا سفارشی و خشک خارج کنیم؛ ۸۰۰ اثر برای فراخوان نشان ارسال شد که ۳۰۰ اثر آن برای پویش نذر نشان بود.

وی ادامه داد: بیش از چهار هزار و ۹۰۰ اثر به دبیرخانه سوگواره عکس هیأت ارسال شد که بیش از هزار ۹۰۰ اثر پذیرفته و ۹۲ اثر نیز شایسته نشر در کتاب عکس هیأت شناخته شد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی نیز در ادامه با اشاره به اینکه اثر هنری حقیقی باید درکنار زیبایی ظاهری بدنبال هدایت انسان باشد، بیان کرد: هر اثر دیگری که در راستا معارف و رسالت اهل بیت(ع) نباشد، هنر نیست هرچند که از زیبایی‌های ظاهری نیز برخوردار باشد.

در انتهای این مراسم  محمد علی کشاورز به نمایندگی از داوران بخش نشان و پوستر و استاد سید عباس میرهاشمی به نمایندگی از داوران بخش عکس به ایراد نکاتی درخصوص هنر و هنرمندان پرداخت.

در این مراسم ۶ نفر در بخش نشان هیأت، ۶ نفر در بخش مجموعه عکس و تک عکس، ۶ نفر در بخش عکس از خدمات اجتماعی هیأت و ۱۶ نفر در بخش پوستر هیأت با اهدای جوایز ارزنده تقدیر شدند.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code