می‌توانیم به جای اعتکاف رجبیه بر اعتکاف رمضانیه تمرکز کنیم


عقیق:پیش ثبت‌نام سفر به عتبات در ایام نوروز از نیمه بهمن‌ماه آغاز شد که در مدت زمان پیش‌بینی شده ۳۰ هزار نفر در سایت سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کردند.

از این بین با توجه به برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت به منظور برقراری سفرهای زمینی و هوایی به عتبات، ۲۰ هزار نفر متقاضی سفر زمینی و ۱۰ هزار نفر متقاضی سفر هوایی به عتبات هستند و پس از قرعه‌کشی اولویت‌های تعیین شده برای سفر نوروزی به عتبات در هفته‌ گذشته، قرار بود تا متقاضیان امروز ۶ اسفندماه ثبت‌نام خود را تکمیل و قطعی کنند اما با توجه به توقف سفر به عتبات در روزهای گذشته، ثبت‌نام قطعی زائران عتبات در ایام نوروز امروز انجام نمی‌شود.

بر همین اساس، محمد آزاد سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر زمان ثبت‌نام قطعی زائران عتبات در ایام نوروز، گفت: قرار بود امروز ۶ اسفندماه متقاضیان سفر به عتبات نوروزی، ثبت‌نام خود را قطعی کنند اما در جلسه شب گذشته تصمیم بر آن شد تا ثبت‌نام قطعی زائران به زمان دیگری موکول شود و با ۵ روز تأخیر صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه متقاضیان سفر نوروزی به عتبات ۱۱ اسفندماه باید ثبت نام خود را در سامانه قطعی کنند، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های قبلی سفر نوروزی به عتبات از ۲۴ اسفندماه آغاز می‌شود و تا پایان فروردین‌ماه ادامه دارد.

به گزارش فارس، سفر به عتبات در ایام‌نوروز حال و‌هوای خاصی دارد و بسیاری از عاشقان اهل بیت (ع) علاقه‌مند هستند که در ایام‌نوروز به ویژه تحویل سال جدید در حرم ائمه اطهار (ع) و کربلا حضور داشته باشند که با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده از سوی شرکت شمسا به عنوان متولی اعزام زائران به عتبات، آمادگی اعزام روزانه ۱۰۰ کاروان به عتبات در این ایام وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code