نسبت به بیت‌المال حساس باشید


عقیق:حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در فضایی صمیمی با معاونان، مدیران و کارکنان معاونت‌های بین الملل، توسعه مدیریت و منابع و فرهنگی به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد و لزوم تلاش همگان برای خدمات‌رسانی بهتر و بیشتر به زائران بیت‌الله‌الحرام و عتبات عالیات را خاطرنشان ساخت.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از آنها خواست، با توجه به شرایط حساس کنونی، نهایت تلاش خود را برای تحقق برنامه‌های بعثه مقام معظم رهبری بکار گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با تبریک حلول ماه رمضان تصریح کرد: فضای سالم و ویژگی‌های مثبتی که در مجموعه بعثه مقام معظم رهبری وجود دارد، باید حفظ شود و همکاران همچنان نسبت به نحوه استفاده از بیت المال حساسیت داشته باشند.

وی نقش نیروی انسانی در پیشبرد کارها را مهم خواند، لزوم جدی گرفتن آموزش نیروها در همه سطوح را یادآور شد و گفت: آموزش نیروها هزینه محسوب نمی‌شود بلکه سرمایه‌گذاری است. البته در این مورد باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که به کارها لطمه‌ای وارد نشود. 

وی همچنین خواستار استفاده از فناوری‌های نو و امکانات فضای مجازی شد و گفت: مدیران در استفاده بهینه از نیروی انسانی و امکانات نقش مهمی دارند.

حجت‌الاسلام نواب تصریح کرد: مجموعه بعثه باید مجموعه‌ای بروزباشد و مصوبات آن در دسترس معاونان و مدیران قرار گیرد تا بتوانند تصمیمات لازم را سریع‌تر اتخاذ کنند.

سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: با تلاش همه معاونت‌ها که هریک بخشی ازموتور محرک مجموعه بعثه محسوب می‌شوند، می‌توان کارهای سازنده و بزرگی در حوزه حج و زیارت انجام داد.

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت با اشاره به اینکه برای فعالیت‌های معاونت فرهنگی باید پیوست فرهنگی تعریف و این معاونت الگو باشد، خواستار راه‌اندازی بانک ایده در مجموعه بعثه شد و آن را اقدامی مثبت در راستای استفاده از پیشنهادهای مختلف و خرد جمعی دانست.

وی با تاکید بر اینکه ایده‌ها باید دسته‌بندی و موضوع‌بندی شود، افزود: شیوه‌های آموزشی باید بررسی و آسیب‌شناسی و اشکالات استخراج و رفع شود و با همفکری و همکاری یکدیگر برای اجرای بهتر برنامه‌ها راهکار ارائه شود.

سرپرست حجاج ایرانی ابراز امیدواری کرد، با مساعدت و تلاش بیشتر مجموعه همکاران بعثه مقام معظم رهبری در مرکز، استان‌ها و نمایندگی‌های خارج از کشور، منویات مقام معظم رهبری در حوزه حج و زیارت تحقق یابد.

براساس این گزارش، در این دیدارها، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی و سید محمد حسینی و جعفر شمسیان معاونان بین الملل و توسعه مدیریت و منابع همچنین مدیران ستادی بعثه مقام معظم رهبری با ارائه گزارشی از حوزه مسؤولیت‌شان،  پیشنهادهای خود را مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code