نماز جمعه در ۲۳ مرکز استان لغو شد+ اسامی شهرهاعقیق:شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، در اطلاعیه ای از لغو نماز جمعه این هفته (۹ اسفندماه) در ۲۳ مرکز استان، پیرو در خواست وزیر بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

متن اطلاعیه و اسامی مراکز استان ها به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می رساند، پیرو در خواست وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن، باعنایت به نامه مکتوب جناب آقای دکتر نمکی، نمازجمعه مورخه ۹۸/۱۲/۹ در مراکز استان هایی که از سوی ستاد اعلام گردیده است و ذیلا نام آنها می آید، برگزار نخواهد شد.

۱- تهران

۲- قم مقدسه

۳- رشت

۴- مشهدمقدس

۵- تبریز

۶- ارومیه

۷- همدان

۸- اصفهان

۹- ساری

۱۰- اردبیل

۱۱- کرج

۱۲- اهواز

۱۳- سمنان

۱۴- زاهدان

۱۵- شیراز

۱۶- قزوین

۱۷- سنندج

۱۸- کرمانشاه

۱۹- یاسوج

۲۰- گرگان

۲۱- خرم آباد

۲۲- بندر عباس

۲۳- یزد

همچنین در مراکز استان ها و  شهرستان ها و شهرهایی که حسب اعلام کتبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و  استانداران محترم ،به طور قطعی نقطه حساس شناسایی شده است نماز جمعه این هفته اقامه نخواهد شد.

بدیهی است نماز جمعه در سایر شهرستانها و مناطقی که با رعایت اصول و مقررات بهداشتی با هماهنگی ستاد استانی و شهرستانی برگزار می شود.

فرصت را مغتنم شمرده و در این ایام نورانی و معنوی مراتب سپاس و قدرشناسی خود و ائمه جمعه محترم ایران اسلامی را از مدافعان سلامت ملت پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران تلاشگر و کادر خدماتی و اداری  و مدیران و مسئولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این جهاد مقدس، اعلام می داریم.

در این شب ها و روزهای عزیز به خصوص اولین شب و روز جمعه ماه نورانی رجب المرجب، بهترین تقدیرها را برای همگان بخصوص ملت بزرگ و صبار و شکور ایران ازدرگاه خداوند علیم و قدیر تمنا می کنم.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته 

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code