هتک حرکت به قرآن در مسجد غرب آلمان


عقیق:به نقل از دیلی صباح، مهاجمین ناشناس غروب سه شنبه به مسجدی در شهر مونستر یکی از شهرهای بزرگ آلمان در ایالت نوردراین-وستفالن حمله کرده و با پاره کردن نسخه های قرآن به این مسجد هتک حرمت کردند.

مسجد بارباروس در غرب آلمان متعلق به اتحادیه اسلامی ترکی امور مذهبی (دیبیت) بود. سباستین دیگدم نماینده دیبیت روز چهارشنبه گفت: پس از اینکه شاهد کتب قرآن پاره شده در داخل مسجد بودیم، صبح چهارشنبه پلیس را مطلع ساختیم و تحقیقات درباره حمله شبانه به مسجد آغاز شده است.

وی یادآوری کرد: مسجد ما همچنین 22 ژانویه 2018 مورد حمله قرار گرفته بود. حامیان سازمان تروریستی پ ک ک با اسپری رنگ، پیام های سیاسی بر روی درها و پنجره های مسجد پاشیده بودند.

گفته می شود در 10 روز گذشته، 6 مسجد متعلق به دیبیت در آلمان و همچنین یک مسجد عربی مورد حمله قرار گرفته اند.

آلمان در سال های اخیر شاهد اسلام هراسی و نفرت رو به رشد علیه مهاجران و مسلمانان بوده که احزاب راست افراطی با تبلیغات شان و ایجاد ترس از بحران پناهندگی و تروریسم، چنین وحشتی را در دل مردم کشورهای غربی ایجاد کرده اند. پلیس آلمان 813 جرم نفرت محور علیه مسلمانان در یک سال گذشته ثبت کرده است. که در این جرایم که بیشتر آنان توسط افراط گرایان راست افراطی به وقوع پیوستند، حداقل 54 مسلمان مجروح شدند.

آلمان کشوری با 81 میلیون جمعیت می باشد که دومین جمعیت بزرگ مسلمان در غرب اروپا را پس از فرانسه به خودش اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code