هیآت باید با عملیات جنگ روانی آشنا شوند


عقیق:حسین شریعتمداری در سومین اجلاس رابطان جامعه ایمانی مشعر در مجتمع یاوران مهدی(عج) گفت: امروزه شرایط خطیری را پشت سر میگذاریم ولی به هیچ وجه خطرناک نیست.
وی افزود: از این جهت خطیر است زیرا از عقبه تند و پرشیبی عبور میکنیم ولی از این جهت که تمامی لوازم عبور از این عقبه را داریم خطرناک نیست؛ تا کنون عقبه های خطرناکی را در انقلاب پشت سرگذاشته ایم و با عبور از هر عقبه به یک منطقه فراخ و با دست آوردهای خاص خود رسیده ایم.

مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: شرایط امروز ما به لحاظ اقتدار، برترین شرایط در طول 40 سال گذشته است؛ کسانی که در این نکته تردید دارند باید به این نکته پاسخ دهند که اگر انقلاب، در گذر ایام کم رنگ شده است چرا دامنه کینه توزی و دشمنی دشمنان ما بیشتر شده است؛ روزگاری امام راحل این جمله را به آمریکایی ها فرمودند اگر می گویید که اتفاقی نیفتاده است پس این همه سر و صدا برای چیست؟
وی اظهارکرد: جنگ تحمیلی زمانی شروع شد که ما هنوز محل دقیق زاغه های سلاح خود را هم نمیدانستیم؛ برخی از اهالی روستاهای اسدآباد همدان میگفتند که دلیل بمباران منطقه های روستایی توسط عراقیها به این دلیل است که در گذشته به خاطر داریم که در این مکانها سلاح انبار میکنند.

شریعتمداری یادآورشد: هواپیماهای عراقی پس از بمباران شهرهای ما با ضد هواییهای دولول ما مواجه میشدند؛ این ضد هوایی کم رمق با دو علت شلیک می شد که اولین دلیل آن دلگرمی مردم و دومین دلیل عدم شیرجه هواپیماها در شهرها بود.

این روزنامه نگار بیان کرد: روز گذشته سفیر یکی از کشورهای اروپایی می گفت که آیا شما ایرانی ها میخواهید پس از این التیماتوم، به این روند ادامه دهید؟ بنده به ایشان گفتم که قطعا این کار را می کنیم؛ مکرون غلط کرده است برای ما خط و نشان می کشد؛ اکثر مردم فرانسه با جلیقه زردها هستند و تو اصلا کاره ای نیستی برای ما خط و نشان بکشی؛ در ادامه به این سفیر گفتم که به عنوان یک روزنامه نگار به شما می گویم که آیا می دانید که همه اروپا در تیررس موشک های ماست؟

وی افزود: اگر از نقطه ای که شروع کرده ایم تا کنون را بررسی کنیم می بینیم که گام های بزرگی برداشته ایم؛ ایران اسلامی ساختار سیاسی دنیا را تغییر داده است؛ در گذشته همه جنبشهای ملی را با یکی از بلوک ها تقسیم بندی می کردند؛ امروزه به تعبیر رهبری دو قطب اسلام و استکبار در دنیا وجود دارد.

دشمن نمی خواهد جایگاه خود را بشناسیم

مدیر مسئول موسسه مطبوعاتی کیهان بیان کرد: دشمنان ما زمانی تصور می کردند که با نفوذی هایی چون بنی صدر که عامل کد دار سی آی ای بود به همراه افرادی چون ناخد افضلی عامل شوروی، تیمسار مدنی که عامل سی آی ای بود می توانند براندازی کنند؛ رهبری معظم می فرمودند که دشمنان در گذشته فکر میکردند که می توانند این گونه انقلاب را از بین ببرند؛ بعدا سعی کردند اجلاس هایی علیه ایران برگزار کنند؛ سپس سعی کردند ما را تحریم تسلیحاتی کنند ولی امروز به ما می گویند به فلان کشور و فلان جریان اسلحه ندهید.

وی اظهارکرد: یکی از فعالیتهای دشمن آن است که نمی خواهد ما جایگاه خود را بدانیم؛ زیرا اگر کسی جایگاه خود را نداند با قرص نانی آن را می فروشد؛ رجزهای آمریکایی به حدی قوی است که هر کشوری را می ترساند ولی اقتدار ما باعث شد که ناو آمریکایی از ترس ما منطقه را ترک کرد؛ این مساله با استناد به گزارش رسانه های غربی قابل تثبیت است.

شریعتمداری یادآورشد: اولین وظیفه ما آن است که باید بدانیم در کدام نقطه ایستاده ایم؛ این جایگاه به حدی است که به جرات میتوان گفت که ایران اسلامی فرمول قطب بندی جهانی را تغییر داده است.

وی با اشاره به گفتگوی خود با احسان طبری افزود: امام راحل احسان طبری را نجات دادند؛ طبری در خلال گفتگوهای خود با من در سال 62 یا 63 بیان می کرد که در دنیا دو قطب سوسیالیسم و امپریالیسم وجود داشت و امام شما هر دوی این قطب ها را بهم زد؛ یعنی ایشان علیه شرق و غرب ظهور کرد؛ اعضای انجمن حجتیه و توده ای ها در این زمان هم دیگر را متهم می کردند ولی انقلابی ها ایستاگی کردند ولی ما نتوانستیم؛ در ماجرای خلیج خوک ها، زمانی که کندی تهدید کرد، خروشچف عقب نشست ولی امام شما، با اینکه شما سفارت آمریکا را نیز تسخیر کردید و گروگان گیری کردید، امام شما نماینده آمریکا را از آسمان ترکیه برگرداند.

رسالت هیآت در این زمان بسیار مهم است

مدیر مسئول موسسه کیهان بیان کرد: فعالان هیاتی وظیفه بسیار مهمی به عهده دارند؛ امام راحل بیان می کردند که اسلام، تشنه اسلام ناب محمدی(ص) است؛ شیمون پرز در سال 66 گزارشی به پارلماوی افزود: هیاتها جایگاههای بسیار مهمی هستند و در انقلاب ما نیز بیشترین نقش را همین هیآت داشتند؛ هیآت باید ترفندهای عملیات روانی دشمن را بشناسند؛ سه واحد عملیات روانی برای مطالعه و تحقیق فعالان هیآت‌ الزامی است.

مدیر مسئول موسسه کیهان با اشاره به اینستکس بیان کرد: اینستکس با عنوان نفت در برابر غذا و دارو شکل گرفت، یعنی کاری که با عراقی ها کردند؛ این درحالی است که عقبه های استراتژیک آمریکا در اختیار ما است ولی در گذشته، عراقی ها هیچ نداشتند؛ چرا ما باید با اروپایی ها چنین معامله ای بکنیم؛ ژنرال پتراوس می گوید که از پنتاگون با من تماس گرفتند و ملامت کردند که تو در ساختمان 5 طبقه منطقه امنیتی خضرا، مدت ها جلسات متعدد برای زمینه سازی نخست وزیری عراق برگزار کردی ولی ژنرال قاسم سلیمانی ظرف یک ساعت نوری مالکی را تعیین کرد و رفت.

وی اظهارکرد: همان سفیر اروپایی روز گذشته بیان می کرد که اینستکس شروع مشترک است ولی به او گفتم که این شروع مشترک یک فرمول دارد که باید از اول مشخص شود.

پاشنه آشیل دشمن را بشناسیم و رها نکنیم

شریعتمداری یادآورشد: پاشنه آشیل حریف را باید کشف کنیم و او را رها نکنیم؛ هرچه دشمن فشار آورد نیز نباید این پاشنه را رها کنیم.

وی با اشاره به نقاط ضعف دولت در عمل به وعده ها بیان کرد: روزگاری مسکن مهر را یک خطای بزرگ می خواندند ولی همان گروه یک مسکن نساختید؛ مخاطب باید بداند در چه فضایی قرار دارد تا دچار خطای محاسباتی نشود.

شریعتمداری اظهارکرد: یکی از شگردهای دشمن، انگشت گذاشتن روی نقاط ایدآل است؛ وقتی امام راحل قطعنامه را پذیرفتند عده ای اشکال کردند که چرا در آن زمان شعار جنگ جنگ تا پیروزی را سر می دادید؟ ولی متوجه نبودند که قطعنامه پایان جنگ نظامی بود ولی هیچ وقت جنگ ما با استکبار تمام نشده است.

وی گفت: دشمن سعی می کند که مردم را از موارد موهوم بترساند؛ امروزه پیشرفته ترین پهباد آمریکایی ها را سرنگون کردیم و با رجز خوانی های ترامپ انتظار می رفت که با موشک های پیشرفته خود ایران را به راحتی بزند ولی به جای موشک، توئیت رها کرد.

وی اظهارکرد: مردم را از سایه جنگ نترسانید زیرا قطعا این مساله رخ نخواهد داد زیرا خود آمریکایی ها معترف هستند که ما توان جنگ با ایران نداریم؛ مقام معظم رهبری روزگاری به رئیس جمهور آمریکا خطاب کردند که تهدید نکن زیرا وقتی تهدید می کنی باید آن را عملی کنی که نمیتوانی؛ ولی اگر غلط کنید ده برابر آن را خواهید دید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code