هیأتی‌ها باید در دین‌داری، کمک به همنوعان و رعایت بهداشت الگو باشندعقیق:حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عصر روز گذشته، یکشنبه پنجم مرداد ۹۹ در مجمع مداحان، مرثیه سرایان و شعرای آیینی شاخص و جوان کشور که با حضور آیت الله صدیقی و حجت الاسلام باباخانی مدیرتشکل‌های سازمان تبلیغات اسلامی در مجتمع فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر«سرچشمه» برگزار شد گفت: برای اجرای دقیق اوامر رهبری مبنی بر برگزاری شکوهمند مراسم محرم، باید با رعایت قواعد و نکات بهداشتی، این مراسم را به بهترین شکل برگزار کرد.

قمی تصریح کرد: قشر مؤمن، مداحان، روحانیون و هیئتی‌ها در دوران کرونا ثابت کردند علاوه برانجام فعالیت‌های انسان دوستانه برای برگزاری مراسم مذهبی اهل مراقبت و ضابطه هستند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هیئات مذهبی در دینداری، کمک به همنوعان و رعایت بهداشت، الگو باشند تأکید کرد: باب خلاقیت باید برای برگزاری مراسم ماه محرم باز شود؛ اقامه عزای سالار شهیدان و راه اندازی دسته‌های عزاداری بارعایت کامل دستور العمل‌های بهداشتی نوعی خلاقیت است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی ادامه داد: باید نکات بهداشتی با نهایت دقت، رعایت و اجرا شود تا شائبه‌ای به مجالس عزای ابا عبدالله علیه السلام وارد نشود و این موضوع دغدغه‌ اصلی ما در برگزاری مراسم محرم ۱۴۴۲ هجری قمری است.

قمی اشاره کرد: تلقی من این است که عده ای از مردم ترس دارند و عده‌ای دیگر می‌خواهند ترس ایجاد کنند، اما با مراعات دستورالعمل‌های بهداشتی می‌توانیم به بهانه جویی‌ها خاتمه دهیم و محرم امسال را با شکوه برگزار کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ما متعهد و ملتزم هستیم که سلامت و بهداشت جامعه به مخاطره نیفتد. همچنین مراسم سالار شهیدان را هم به بهترین نحو برگزار کنیم؛ بنابراین باید با هوشمندی و خلاقیت عزاداران بهانه به دست بدخواهان و دشمنان ندهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code