هیأتی‌ها موکب سلامت دایر کردند


عقیق:محمود مدینه نگاه، مسئول گروه جهادی هیأت نورالرضا (ع) در گفت‌وگویی اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه‌های مراجع و وزارت بهداشت این روزها، برگزاری جلسات در هیأت‌ها لغو شده است. براین اساس گروه‌ جهادی ما که وابسته به هیأت است، تصمیم گرفت برای مبارزه با این بیماری و کمک به مردم وارد میدان شود. 

برپایی موکب سلامت توسط هیأتی‌ها

وی با اشاره به اینکه موکب سلامت، ابتدای شهرک شهید محلاتی تهران برپا شده، تصریح کرد: در این موکب به صورت روزانه ماسک، محلول ضدعفونی و دستکش میان مردم توزیع می‌کنیم که تاکنون حدود ۲ هزار ماسک و دستکش و ۴۰۰ لیتر مایع ضدعفونی میان مردم به صورت رایگان توزیع شده است، زیرا متاسفانه این روزها دسترسی به این اقلام بسیار سخت است و تلاش داریم به این واسطه مشکل را برطرف کنیم.

مسئول گروه جهادی هیأت نورالرضا (ع) ادامه داد: همچنین مواد اولیه تولید ماسک را هم تهیه کردیم و در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهیم تا در خانه، نیاز خود را با دوخت ماسک تأمین کنند.

تهیه اقلام بهداشتی برای ۳۰۰ خانواده نیازمند

مدینه‌نگاه گفت: از سوی دیگر در این موکب، کمک‌های نقدی مردم برای تهیه اقلام بهداشتی خانواده‌های نیازمند را دریافت می‌کنیم که بنا داریم به زودی بسته‌های بهداشتی و همچنین ارزاق را برای ۳۰۰ خانواده نیازمند شناسایی شده هیأت که در بازه‌های زمانی و مناسبتی خاص به آن‌ها کمک‌رسانی داریم، تهیه کنیم.

ذبح قربانی به نیت سلامتی به امام زمان (عج)

مسئول گروه جهادی هیأت نورالرضا (ع)  افزود: جمع‌آوری نذورات برای سلامتی امام زمان (عج) نیز در این موکب انجام می‌شود که با مبالغ جمع‌آوری شده، گوسفند قربانی می‌شود و گوشت آن نیز در همین بسته‌های ارزاق به نیازمندان می‌رسد که تاکنون با کمک‌های مردمی، دو گوسفند قربانی شده است.

وی اضافه کرد: در این موکب تانکری از توزیع مایع ضدعفونی نیز تعبیه شده است تا مردم بتوانند با برداشت از آن، مواد لازم برای ضدعفونی منزل، محل کسب، سطوح عمومی و … را در اختیار داشته باشند.

شروع کار موکب با قرائت زیارت عاشورا

مدینه‌نگاه با اشاره به ساعت کاری این موکب سلامت خاطرنشان کرد: این موکب عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ فعال است که بعد از اذان مغرب و عشاء برای سلامتی امام زمان (عج) و رفع بلا زیارت عاشورا را نیز قرائت می‌کنیم.

فیلمی از تلاش‌های این هیأتی‌ها را ببینید:

تعداد بازدید : 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code