واکنش آقامیری به سخنان رهبری پیرامون اربعین امسال


عقیق:حجت الاسلام سید حسین آقامیری در واکنش به سخنان دیروز رهبر انقلاب پیرامون اربعین حسینی امسال ، با انتشار ویدیویی از سخنان ایشان نوشت:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
✔️اساس ولایت در. پیوستگی مطلق و دفع و رفع همه موانع اتصال حقیقی است. ارتباط با ولی الهی باید تا مرزهای یگانه شدن و عبور از همه حجابهای ظاهری پیش برود. حقیقت زیارت بر این مبنا تشریع شده است. حقیقت زیارت در صدق و معیت درونی است و همه مقدمات بیرونی زمینه وصول به چنین مقام بالایی است؛ “وَ ثَبِّتْ لِي قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَكَ مَعَ الْحُسَيْنِ وَ أَصْحَابِ الْحُسَيْنِ”.
✔️اینکه در بیان نائب امام زمان توصیه به اهتمام بر زیارت اربعین با توجه درونی شده بر این مبناست. اگرچه همه عاشقان سیدالشهدا و بیشتر خود ایشان، مشتاق وصال حرم هستند و بلکه اصل توفیق زیارت با عزت اربعین، مرهون مجاهدت شهدای مکتب انقلاب است.
✔️چه کسانی در ارادت به سیدالشهدا صادق تر از مجاهدان حدودا شصت سال مبارزه و شهادت طلبی در خط امام حسین علیه السلام هستند. کسانی که از سال چهل و دو با امام خمینی آغازگر این راه بودند و بعد از او هم راهش را با خلف صالحش ادامه دادند. کسانی که گواه صداقت اشکشان بر سید مظلومان در عاشورای شصت و یک هجری، قطرات خونشان بود؛”الَّذِينَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَيْنِ عَلَيه السّلام”.
✔️اینکه نائب امام زمان در جمع عاشوراییان و در سالگرد دفاع مقدس حسینی، درباره زیارت اربعین در این شرایط، چنین می فرماید برای اهل تأمل معنای مهمی دارد.

 

فیلم سخنان رهبر معظم انقلاب پیرامون اربعین امسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code