پاسخ حجت الاسلام مومنی به اظهارات اخیر رئیس جمهورعقیق: پاسخ حجت الاسلام مؤمنی به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر پیمان بستن های مکرر پیامبر را در ادامه می خوانید:

جهالت یا تجاهل
.
بسم الله الرحمن الرحیم
متاسفانه در طول تاریخ کم نبوده اند کسانی که با اغراض سیاسی، اجتماعی، قومی و قبیله ای دست به تحریف تاریخ زده و چهره وارونه ای از واقعیات بروز داده اند. و بخش زیادی از تحریفات تاریخی بر این مبنا شکل گرفته است.
اما تاسف بارتر آن که بالاترین مقام اجرایی کشوری شیعی که به برکت صدها هزار خون پاک، بر این مسند تکیه زده، آشکارا به منظور توجیه عملکرد سیاسی اش و در ایام سالروز میلاد رسول خدا صلوات الله علیه وآله وسلم دست به تحریف چهره آن حضرت زده و رفتاری را به آن عزیز مظلوم نسبت دهد که نه تنها هیچ مستند تاریخی برای آن نمی توان یافت، بلکه مسلمات تاریخی گواه بر ضد این سخنان است.
این ادعا که رسول خدا با کفار مذاکره می کرد حرفی در آن نیست، اما این که پس از نقض پیمان توسط کفار، آن حضرت مجددا با آنان پیمان می بست به گونه ای که ممکن بود کسانی آن حضرت را متهم به ساده لوحی کنند، از کجا؟!
اگر کسی کوچکترین مطالعه ای در تاریخ صدر اسلام داشته باشد به خوبی درمی یابد که رسول خدا در قبال نقض عهد توسط دشمنان، مسیر مجازات آنان را برمی گزید، چرا که حجت را تمام کرده بود.
اولین پیمان آن حضرت با کافران، پیمان با سه طایفه یهودی ساکن مدینه بود که پس از نقض پیمان توسط آنان، هیچ پیمان مجددی منعقد نشد، بلکه به اخراج دو طایفه بنی قینقاع و بنی النضیر از مدینه، و به مجازات و اعدام مردان جنگی بنی قریظه پس از خیانت بزرگشان منجر شد.
در پیمان صلح حدیبیه نیز که در سال ششم با مشرکان مکه منعقد شد، پس از نقض پیمان در سال هشتم توسط مشرکان مکه، و با وجود سفر ابوسفیان به مدینه برای تجدید پیمان، رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم حاضر به این کار نشد، و این فرصت را زمینه خوبی برای فتح مکه قرار داد.
حال جناب روحانی معین کنند در کدامین برهه از حیات سیاسی رسول خدا و با کدامین گروه از کفار، رسول خدا با وجود نقض پیمان از سوی طرف مقابل، مجددا با آنان پیمان بست؟
چرا جناب ایشان حتی برای یک بار هم که شده، هیچ اشاره ای به مجازات پیمان شکنان توسط رسول خدا نکرده و نمی کند؟! این نوع رفتار را حمل بر جهالت کنیم یا تجاهل؟ که ای کاش اولی باشد، چرا که در صورت تجاهل، عقوبت شدیدی در انتظار ایشان است و او را باید به جمع تحریف گران عمدی تاریخ و سیره رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم بیفزاییم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code