پروژه صحن حضرت زینب ۸۰ درصد پیشرفت داشته استعقیق:بخش پروژه‌های فنی و مهندسی آستان قدس حسینی از پیشرفت هشتاد درصدی پروژه صحن عقیله حضرت زینب (علیها السلام) خبر داد.

این صحن که در مجاورت حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) واقع شده است، فضا و ظرفیت بیشتری را برای پذیرش تعداد روزافزون زائران به ویژه در ایام زیارتهای میلیونی فراهم خواهد کرد.

مهندس مهدی القزوینی مدیر بخش پروژه‌های فنی و مهندسی آستان قدس حسینی اظهار داشت: پروژه صحن عقیله حضرت زینب (علیها السلام) یکی از بزرگترین پروژه‌های حرم مطهر به شمار می‌رود که کادر بخش فنی و مهندسی در حال کار بر روی این پروژه هستند.

مساحت زیربنای صحن عقیله حضرت زینب (علیها السلام) بالغ بر صد و پنجاه هزار متر مربع است و به بخش‌های مختلفی از جمله مهمانسرا، موزه و کتابخانه تقسیم می‌شود.

وی توضیح داد: هشتاد در صد پروژه در سازه بتونی که موزه، مهمانسرا، کتابخانه، صحن، بازار زینبیه و تل زینبیه را در بر می‌گیرد به اتمام رسیده است.

مهندس القزوینی افزود: «در ساخت این پروژه از آخرین فناوری‌های روز برای رصد جریان آب‌های زیرزمینی استفاده شده است. علاوه بر آن، سیستم کنترل رانش و فرسایش خاک و همچنین فناوری‌های دیگری مطابق با استاندارهای بین‌المللی به کار گرفته شده است.»

شایان ذکر است که آستان قدس حسینی عهده دار اجرای پروژه صحن عقیله حضرت زینب (علیها السلام) به مساحت صد و پنجاه هزار مترمربع، در جنوب غربی صحن مطهر حسینی و در مرکز بافت قدیمی شهر کربلای معلّی است.

 

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code