پیاده روی آیت الله وحید خراسانی و مراسم‌های عزاداری در بیوت مراجع برگزار شدعقیق:امروز هم‌زمان با 25 شوال و شهادت امام جعفر صادق (ع) شهر مقدس قم غرق در عزا و ماتم بود.

دستجات عزاداری و سینه‌زنی از جای‌جای شهر قم خود را به حرم حضرت معصومه (س) رسانده بودند تا شهادت این امام همام را به دخت موسی بن جعفر (ع) تسلیت بگویند.

امسال نیز حضرت آیت‌الله وحید خراسانی طبق روال همه‌ساله از بیت خود در خیابان صفائیه به‌صورت پیاده همراه با دستجات مختلف عزاداری به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) پیاده‌روی کردند و خیل عظیم عزاداران نیز به سینه زدنی پرداختند.

بیوت مراجع عظام تقلید نیز امروز غرق در ماتم و عزاداری آن امام همام بود، آیات عظام مکارم شیرازی، نوری همدانی، صافی گلپایگانی و حضرت آیت الله علوی گرگانی مراسم‌های عزاداری را به همین مناسبت برپا کردند.

بارگاه ملکوتی کریمه اهل‌بیت (س) نیز از شب گذشته با حضور زائران و مجاوران میزبان مراسم‌های مختلف عزاداری، عاشقان اهل‌بیت (ع) است.

 

وداع باشکوه مردم قم با پیکر مطهر 7 شهید گمنام در قم

 

اما امروز شهر قم همانند بسیاری از شهرهای دیگر ایران اسلامی حال و هوای دیگری داشت، مردم قم عزادار قم میزبان آلاله‌های سرخی بودند که خون و جان خودشان را در مسیر آزادی و استقلال ایران عزیز دادند و اجازه ندادند دشمنان این مرزوبوم ذره‌ای از خاک میهن را تصاحب کنند.

مردم عزادار و ولایتمدار قم امروز میزبان ۷ شهید گمنام دفاع مقدس بودند که در پیکر مطهرشان در تفحص‌های اخیر به میهن بازگشته بود.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهدا با حضور آیت‌الله العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید و جمعی از مدیران و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و امت ولایتمدار قم صبح امروز برگزار شد و پیکر مطهر این شهدا پس از اقامه نماز در حرم حضرت معصومه (س) از مسیر خیابان‌های آیت‌الله نجفی (ارم) و شهدا تا میدان جانبازان تشییع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code