پیشنهاد مذاکره به دشمنان در خفا احمقانه استعقیق:آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در مراسم گرامیداشت یوم‌الله 9 دی در مدرسه فیضیه، با تأکید بر لزوم یادآوری حوادث مهم جوامع انسانی به نسل‌های آینده اظهار داشت: همه باید قدردان نظام اسلامی باشیم و دست نیاز خود را به‌سوی خالق یکتا برای استمرار نعمات الهی برداریم.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: برگزاری چنین اجتماعاتی عاملی برای درک بهتر اعتمادبه‌نفس خودمان بوده و یادآوری این حوادث سبب می‌شود بینش‌ها و ارزش‌ها را به نسل‌های آتی منتقل کنیم.

وی برگزاری چنین مراسماتی را نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران به دشمنان نظام برشمرد و تأکید کرد: باید به دشمنان فهماند که درراه حفظ کیان اسلامی حاضریم درراه آرمان‌ها فداکاری داشته باشیم.

مصباح یزدی با اشاره به آیه‌ای از سوره نور گفت: شکر نعمات سبب افزایش آن شده و ثواب و خیر دنیا و آخرت را برای ما به دنبال دارد، یکی از آثار این شکر نعمت کوتاه شدن دست آمریکا و ایادی آن از کشورمان است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان ادامه‌دار بودن خصومت‌ها و توطئه افکنیهای دشمنان گفت: در شرایط کنونی دشمنان به فکر ایجاد آشوب در کشور هستند که باید در این زمینه به خدای متعال توکل داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ایستادگی ملت ایران در برابر قدرت‌های بزرگ جهان تنها و تنها در ید قدرت لایزال الهی است، تأکید کرد: در این مسیر نباید به بازوی خود غره شویم.

مصباح یزدی در ادامه به جنگ بدر و احد و یاری مسلمانان از سوی خداوند در این جنگ‌ها اشاراتی کرد  و افزود: خداوند درآیات متعدد خود فرموده ما دوستان خود را در برابر دشمن پیروز کردیم، درحالی‌که دشمنان ازنظر مجهز بودن به تجهیزات وضعیت بهتری داشتند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: غیر از شکر گذاری باید نعمت‌ها را در مسیر اطاعت از خدا صرف کنیم و نباید از آن‌ها برای منافع شخصی و یا استفاده‌های حزبی بهره ببریم.

مصباح یزدی گرانی‌ها و بیکاری‌ها را یک امتحان الهی برشمرد و خاطرنشان کرد: سختی‌ها همواره پیش روی بشر وجود خواهد داشت، باید از این امتحانات پیروز بیرون آمده و نخستین شرط موفقیت در این امتحانات دراز کردن دستمان در پیشگاه الهی است.

وی با تأکید بر قطع امید از دشمنان نظام خاطرنشان کرد: با توکل بر خدای متعال می‌توان از برهه‌های سخت عبور کرد و بر دشمنان نظام اسلامی پیروز شد.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) امید به دشمنان و پیشنهاد مذاکره با آنان در خفا را احمقانه خواند و گفت: ما هیچ پیام خاضعانه‌ای را به دشمنان نخواهیم داد، در صورت وجود چنین روحیه‌ای در میان مسئولان و مردم مستعد کفران نعمت شده‌ایم.

مصباح یزدی ولایت‌فقیه را یک نعمت الهی برشمرد و تصریح کرد:عده‌ای در فضای مجازی به دنبال آن هستند که ما را از این نعمت غافل کنند و وجود برخی ضعف‌ها را به دستگاه رهبری نسبت می‌دهند، درحالی‌که در حوادثی همچون عاشورا سخت‌ترین و بدترین اتفاقات برای مسلمانان رخ داد آیا مقصر این اتفاقات رهبری جامعه اسلامی بود؟

وی در پایان بزرگ‌ترین وظیفه جامعه به‌ویژه روحانیت را حفظ نظام اسلامی و دفاع از آن دانست و خاطرنشان کرد: انتخاب افراد شایسته و کسانی که وظیفه واقعی خود را انجام می‌دهند وظیفه دیگر آحاد جامعه است.

منبع:تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code