چرا مشرکان نباید مساجد خدا را آباد کنند؟عقیق:جلسه اول، مراسم عزاداری دهه سوم محرم حسینیه هدایت، با سخنرانی حجت‌الاسلام حسین انصاریان صبح امروز شنبه ۳۰ شهریورماه برگزار شد. 

براساس این گزارش، شیخ حسین انصاریان در این مراسم طی سخنرانی با موضوع رشد اخلاق اظهارداشت: در آیات قرآن کریم داریم: « ما کانَ لِلْمُشْرِکینَ أَنْ یَعْمُرُوا مَساجِدَ اللَّهِ شاهِدینَ عَلی‏ أَنْفُسِهِمْ بِالْکُفْرِ أُولئِکَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ وَ فِی النَّارِ هُمْ خالِدُونَ؛ مشرکان حق ندارند مساجد خدا را آباد کنند در حالی که به کفر خویش گواهی می‌دهند! آنها اعمالشان نابود (و بی ارزش) شده و در آتش (دوزخ)، جاودانه خواهند ماند!» اگر این‌کار را انجام دهند و مسجد را کاملاً نوسازی کنند و یا به طور مثال کعبه را بازسازی کنند، براساس این آیه، تمام اعمالشان بی‌ارزش خواهد بود و این جایگاه اخلاق است.

وی افزود: فردی که نسبت به پروردگار عالم تواضع و فروتنی دارد و خواسته‌های خدا را قبول می‌کند، اگر دو رکعت نماز بخواند، قبول است، اگر نانی در راه خدا انفاق کند، قبول است. در آیات قرآن کریم داریم اهل بیت(ع) سه روز روزه گرفتند، افطاری آن‌ها نیز نان خالی بود، شب اول، مسکین، شب دوم یتیم، شب سوم اسیر در زد و آن‌ها ۵ نان خود را به آنان دادند. اهل بیت(ع) به هر سه فرمودند: در فکر تلافی کردن هم نباشید، ما با خدا معامله کردیم. ما برای پاداش و تشکر شما این کار را نکردیم، شما در میان نیستید و معامله ما مستقیم با خداست، چنین تواضع و خشوعی نسبت به پروردگار موجب می‌شود، سوره‌ای به نام «انسان» نازل شود و این جایگاه اخلاق است.

انصاریان تصریح کرد: اخلاق ایمان را از تخریب نگه می‌دارد و عمل را نیز از نابود شدن حفظ می‌کند.

صوت کامل این سخنرانی را اینجا بشنوید:

تعداد بازدید : 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code