چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم


عقیق:بسیاری از افراد به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستند تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصدشان برسند. هواپیما یکی از سریع‌ترین وسایل نقلیه‌ای است که تا به امروز ساخته شده است. معمولا بلیط هواپیما گران‌ترین قیمت را در بین وسایل نقلیه دارد. اگر شما هم می‌خواهید به مسافرت بروید و قصد رزرو بلیط ارزان هواپیما از علی بابا را دارید می‌توانید در ادامه این مطلب همراه ما باشید. خرید ارزان بلیط‌های هواپیما راه‌های زیادی دارد. البته قبل این که سراغ بررسی ارزان‌ترین بلیط‌های هواپیما برویم بهتر است انواع بلیط‌ هواپیما را بررسی کنیم و بازه قیمتی هر کدام را مقایسه کنیم.

اگر می‌خواهید به یک سفر کاری یا گردشگری بروید ۲ نوع بلیط متفاوت به شما ارائه می‌شود که اولی سیستمی و دومی چارتر نام دارد. بلیط‌های سیستمی دارای قیمتی یکسان و مشخص است و در هر بازه‌ی زمانی دارای قیمتی یکسان و مصوب هستند. این قیمت‌ها توسط سازمان هواپیمایی مشخص می‌شود و در هز زمانی یکسان است. اما نوع دیگر بلیط، بلیط‌های چارتری نام دارد که قیمت یکسان و مشخصی ندارد و بیش‌تر افرادی که به‌دنبال خرید بلیط ارزان هواپیما هستند این نوع بلیط را انتخاب می‌کنند.

بلیط‌های چارتری به بلیط‌هایی می‌گویند که توسط یک شرکت هواپیمایی خریداری شده‌اند و سپس هزینه کل رزرو بلیط هواپیما را بین صندلی‌ها تقسیم می‌کنند. این کار باعث می‌شود که هزینه هر بلیط تا حد زیادی کاهش پیدا کند. بهتر است بدانید که رزرو بلیط‌های چارتری کار سختی نیست و درضمن هرچقدر که به زمان پرواز نزدیک‌تر شویم قیمت بلیط هواپیما کاهش بیشتری پیدا می‌کند. از این رو می‌توانید بلیط خود را در زمان‌های نزدیک به پرواز رزرو کنید تا کمترین قیمت را بابت بلیط‌تان بپردازید.

اگر می‌خواهید بلیط ارزان هواپیما تهیه کنید می‌توانید از طریق تقویم قیمتی علی بابا، حداقل قیمت بلیط را از ۳ روز قبل و ۳ روز بعد از تاریخ انتخابی‌تان مشاهده کنید. همچنین اگر وقت و حوصله کافی برای چک کردن لحظه‌ای وب‌سایت ندارید می‌توانید از امکان مطلع کردن کاهش قیمت وب سایت علی بابا استفاده کنید. این موضوع باعث می‌شود تا به‌محض کاهش قیمت بتوانید از طریق پیامک مطلع شوید.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیامکی دریافت کرده باشید که در آن نوشته باشد سفر به فلان شهر خارجی فقط ۱۰۰ هزار تومان. درحقیقت چنین پیام‌های دروغ نیست و گاهی اوقات شرکت‌های هواپیمایی برای اینکه ضرر نکنند بلیط‌های خود را در لحظات آخر به حداقل قیمت می‌فروشند تا کمتر ضرر کنند. با این نوع رزرو می‌توانید خرید بلیط هواپیما را با کمترین قیمت رزرو کنید اما باید در نظر داشته باشید که هنگام رزرو بلیط‌های لحظه آخری باید برنامه ریزی مناسبی برای رسیدن به فرودگاه داشته باشید. معمولا افرادی که در لحظات آخر به فرودگاه می‌رسند نمی‌توانند به پروازشان برسند و این موضوع در بلیط‌های چارتری مشکلات دوچندانی را به‌همراه دارد چراکه این بلیط‌ها غیرقابل استرداد هستند و کنسل کردن آن‌ها کار بسیار سختی است. اگر می‌خواهید در زمان مناسب به فرودگاه برسید بهتر است برای سفرهای داخلی ۲ ساعت قبل از پرواز و برای پروازهای داخلی ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر بلیط خود ر از وب سایت‌های مطمئن رزرو کنید می‌توانید به‌راحتی بلیط ارزان هواپیما را خریداری کنید. اما سایت‌های نامعتبر در برخی موارد قیمت بیشتری را برای بلیط‌های‌ لحظه آخری هواپیما ارائه می‌دهند. البته ممکن است شما حتی بعد از رزرو هم متوجه این موضوع نشوید. خرید بلیط هواپیما فقط درصورتی با نرخ متفاوت انجام می‌شود که شما به‌دنبال بلیط چارتری باشید در غیراین‌صورت اگر از بلیط‌های سیستمی که توسط خود شرکت‌های هواپیمایی ارایه می‌شوند استفاده کنید قیمت مشخصی را در تمام سامانه‌های فروش بلیط مشاهده می‌کنید.

زمانی‌که برای خرید بلیط ارزان هواپیما در علی بابا اقدام می‌کنید می‌توانید بلیط‌های نمایش داده شده را به‌ترتیب قیمت مرتب کنید تا ارزان‌ترین بلیط‌های شهر مقصدتان را مشاهده کنید. ممکن است در ساعات نیمه شب قیمت یک بلیط بسیار ارزان باشد با رزرو آن بتوانید بلیط خود را با کمترین قیمت خریداری کنید. البته اگر در رزرو بلیط هواپیمای خود عجله‌ای نداشته باشید می‌توانید در ساعات منتهی به پرواز قیمت‌های مختف بلیط را چک کنید یا از تقویم قیمتی علی بابا استفاده کنید. در پایان این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید سفری ارزان را تجربه کنید بهتر است ایرلاین‌های ارزان‌ را برای سفر خود انتخاب کنید. البته ایرلاین‌های ارزان‌تر لزوما به معنای کیفیت کمتر پرواز شما نیستند اما چون از اسم و رسم کمتری برخوردارند قیمت نهایی کمتری هم دارند و می‌توانند انتخاب مناسب‌تری برای خرید بلیط هواپیما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code