کشف پیکر ۲ شهید دفاع مقدس در عراق+فیلم


عقیق:گروه تفحص شهدا در منطقه پنجوین امروز، چهارشنبه 13 آذرماه 1398، پیکر دو شهید دفاع مقدس را کشف کرد. روز گذشته نیز پیکر یکی از شهدای هشت سال جنگ تحمیلی از سوی گروه تفحص در منطقه میمک کشف شده بود.

اعضای کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پیش از شهریور ماه سال 98 عملیات تفحص در منطقه پنجوین را آغاز کرده‌اند. فیلم زیر لحظات پیدا شدن پیکر دو شهید در ارتفاعات پنجوین عراق را که ساعتی پیش اتفاق افتاد، نشان می‌دهد:

پنجوین شهر کوچکی است در استان سلیمانیه در کردستان عراق. پنجوین در 105 کیلومتری شمال خاوری شهر سلیمانیه، 74 کیلومتری حلبچه و 15 کیلومتر از مرز ایران قرار گرفته‌ است. این شهر با جمعیتی نزدیک به 20 هزار نفر در کوهپایه فلات «شانی حاج شیخ» جای گرفته و از سه سو توسط این فلات دربر گرفته شده‌است. عملیات والفجر 4 در منطقه پنجوین و با هدف متصل کردن ارتفاعات سورن به سور کوه انجام شد. در صورت تحقق این هدف، خط دفاعی جبهه خودی در این منطقه(دشت شیلر) کوتاه شد و در به کارگیری نیرو صرفه جویی می‌شد. همچنین راه ضد انقلاب از محور دشت شیلر مسدود شده و شهر مریوان از دید و تیر دشمن خارج می‌شد.

پنجوین در طول جنگ به منطقه‌ای نظامی تبدیل و خالی از سکنه شد. دشمن با آگاهی از قصد رزمندگان برای حمله به این شهر، بخش عمده‌ای از آن را منهدم کرد. عملیات والفجر 4 در سه مرحله و با هدف وصل این بلند‌ی‌ها به یکدیگر در خط خودی، از روز 27 مهرماه 1362 به مدت 33 روز در منطقه جبهه شمالی سلیمانیه و پنجوین انجام شد.

تعداد بازدید : 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code