اعمال محدودیت جدید در اطراف حرم علویعقیق:با اوج‌گیری کرونا در شهرهای مختلف عراق، محدودیت‌های اعمال شده در نجف اشرف که از ماه گذشته اعمال شده بود، همچنان ادامه دارد و ممنوعیت تردد در شهر در برخی از ساعات شبانه‌روز موجب نگرانی مردم نجف شده است.

بر همین اساس، بسیاری از مردم نجف که این روزها امکان تشرف به حرم‌های مقدس سایر شهرهای عراق را ندارند و تنها پناهگاه‌شان حرم علوی بود، به دلیل این محدودیت‌ها کمتر می‌توانند به حرم امام علی (ع) نیز مشرف شوند و حرم امیرالمؤمنین (ع) تنها در ساعات ظهر شاهد حضور زائران آن هم با تعداد انگشت‌شمار است؛ به طوری که بعد از ظهر و غروب حرم علوی خالی از جمعیت می‌شود و فقط خادمان و برخی مجاوران این آستان مقدس در حرم حضور دارند.

با وجود اعمال محدودیت در نجف اشرف، همچنان تعداد مبتلایان به کرونا در این شهر رو به افزایش است؛ تا جایی که در روز گذشته حدود ۲۵۰ نفر به این ویروس مبتلا شدند.

با روند رو به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، استاندار نجف محدودیت تردد را تمدید کرد و مقرر شد تا از امروز از ساعت ۸ شب تا ۶ صبح نیز محدودیت‌ها در اطراف حرم  بیش از گذشته اعمال شود و با این اقدام کسی در این ساعات اجازه تردد در اطراف حرم را ندارد.

با وجود محدودیت‌هایی که در نجف اعمال می‌شود، حرم امام علی (ع) به روی زائران باز است و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تنها چند ساعت درهای این آستان بسته شد که به درخواست مراجع، حرم امیرالمؤمنین (ع) مجدداً پذیرای زائران شد.

البته مغازه‌ها و بازار اطراف حرم امام علی (ع) از دو هفته قبل همچنان بسته است و آستان قدس علوی برای کمک به نیازمندان علاوه بر بسته‌های معیشتی، چندین وعده غذا نیز توزیع می‌کند.

به گزارش فارس، مرزهای عراق پس از کرونا از اوایل اسفندماه بسته شدند و بسیاری از عاشقان در انتظار رفع کرونا و برقراری سفر به عتبات و تشرف به اعتاب مقدس عراق هستند.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code