دومین اقدام هیأتی‌ها برای حذف موانع تولید


عقیق:بعد از اینکه خبر رسید هیأت‌های شهرستان اسلامشهر در سال «تولید، پشتیانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» ۳۳ تن سیب‌زمینی کشاورز اهل تسنن بیجاری را خریداری کرده‌اند تا در هیأت‌ها مصرف و میان مردم توزیع کنند، حال دومین اقدام هیأتی‌ها برای کشاورزان جنوب کرمان رقم خورد.

هیأت نورالرضا تهران که سال‌هاست در جنوب کرمان در حال خدمت‌رسانی به مردم است بعد از تجربه سال گذشته که توانست محصول پیاز و گوجه‌ فرنگی کشاورزان را حل کرد، امسال هم برای این کشاورزان آستین بالا زده است.


اعضای هیأت نورالرضا با هماهنگی مسؤولان میدان میوه و تره‌بار تهران و حذف دلالان محصولات کشاورزان را مستقیم می‌فروشند

محمود مدینه‌نگاه مسؤول این هیأت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: سال گذشته جلسه‌ای با مسوولان میدان میوه و تربار تهران برگزار کردیم که تجربه خوبی برای حذف دلالان و کسب درآمد بیش‌تر برای کشاورزان جنوب کرمان شد و الحمدلله امسال نیز این امر ادامه پیدا خواهد کرد.

فروش محصول کشاورزان به ۴ برابر قیمت دلالان

وی افزود: برای ترابری محصولات با همکاری سپاه پاسداران و قرارگاه بسیج دانشجویی، تریلی‌های بهتری تهیه کردیم و ان شاء الله بنا داریم محصول این کشاورزان را که دلالان کیلویی ۵۰۰ تومان می‌خریدند، با کیلویی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان برایشان به فروش برسانیم.

مدینه‌نگاه گفت: دلالان همین مقدار در گذشته می‌فروختند و مابه‌تفاوت را برای خود برمی‌داشتند؛ در حالی که رقم خرید از کشاورزان، حتی هزینه برداشت کشاورزان هم نبود و ضررهای بسیاری می‌کردند.


هیأت نورالرضا با کمک سپاه، تریلی لازم برای حمل و نقل محصولات را مهیا می‌کند

خرید ۱۶۰ تن پیاز با قیمت مناسب از کشاورزان

مسئول هیأت نورالرضا تصریح کرد: بنا داریم در مرحله اول ۸۰ تن پیاز در قالب چهار تریلی ۲۰ تنی خریداری و راهی تهران کنیم و ان‌شاءالله در مرحله دوم نیز همین مقدار خریداری و به تهران منتقل می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این کاری است که از ما هیأتی‌ها و نیروهای جهادی در قالب فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری و در قالب شعار سال معظم‌له بر می‌آید تا کمکی به تولید کشور داشته باشیم.


اقدام هیأت نورالرضا دومین اقدام هیأتی‌ها در سال تولید پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها برای کمک به کشاورزان است

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code